• امروز سه شنبه سی و یکم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۲۰ هزار عدد ماسک و اقلام بهداشتی در اماکن متبرکه کردستان توزیع شد

۲۰ هزار عدد ماسک و اقلام بهداشتی در اماکن متبرکه کردستان توزیع شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: در ایام نوروز ۱۴۰۰ و در قالب اجرای طرح "آرامش بهاری" ۲۰ هزار عدد ماسک و سایر اقلام بهداشتی در اماکن متبرکه استان توزیع شد.

 یک شنبه 15 فروردین 1400   12  0      

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ،حجت‌الاسلام محمد کاروند  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح آرامش بهاری تعطیلات نوروزی امسال در چهار بقعه متبرکه شاخص استان و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی  اجرا شد.
وی افزود: این طرح در بقعه متبرکه امامزاده هاجر خاتون(س) شهرستان سنندج، بقعه متبرکه امامزادگان عبدالله،اسماعیل و محمد(ع) شهر پیرتاج شهرستان بیجار و بقعه متبرکه امامزادگان هاجر و سارا (س) و امامزاده سید جلال‌الدین (ع) باباگرگر برگزار شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: در قالب این طرح زائران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از غرفه‌های ایستگاه سلامت، نقاشی کودکان، مشاوره وقف جدید و پاسخگویی به مسائل شرعی و اعتقادی بازدید کردند.
وی افزود: با توجه به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی زائران ابتدا در ایستگاه سلامت اماکن متبرکه جهت دریافت ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده حضور یافتند و سپس با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از خدمات این طرح بهره‌مند شدند.
حجت‌الاسلام کاروند گفت: نوروز امسال با برگزاری غرفه‌های طرح آرامش بهاری در محیط باز و فضاهای گسترده و همچنین برگزاری کاروان شادی "نسیم انتظار" به صورت سیار تلاش شد طرح را با شرایط جدید وقف داده و در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی گام برداریم.
در حال حاضر استان کردستان دارای ۲هزار و ۳۰۱ موقوفه با ۱۹ هزار و ۱۴ رقیه است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار