• امروز پنج شنبه یازدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راه‌اندازی کاروان «نسیم انتظار» در کردستان

راه‌اندازی کاروان «نسیم انتظار» در کردستان

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان کردستان از راه‌اندازی کاروان «نسیم انتظار» برای گرامیداشت جشن نیمه شعبان و حضور در سطح میادین و پارک‌های سطح شهرهای استان خبر داد.

 دوشنبه 9 فروردین 1400   108  0      

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از ایکنا حجت صبوری، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: با توجه به وضعیت استان کردستان در شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم جشن‌های نیمه شعبان در بقاع متبرکه استان کردستان برگزار نمی‌شود.
وی با اشاره به برپایی کاروان‌های «نسیم انتظار» در سه بقعه باباگرگر، هاجر و سارا در قروه و امامزاده محمد، عبدالله و اسماعیل در بیجار افزود: در این راستا با محوریت این سه بقعه متبرکه کاروان‌های «نسیم انتظار» از این بقاع متبرکه در سطح دو شهرستان قروه و بیجار به برپایی جشن نیمه شعبان و ایجاد نشاط و شادی در سطح شهر می‌پردازند.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان کردستان بیان کرد: این گروه‌ها در نیمه شعبان برنامه‌های خود را با عنوان « نسیم انتظار» در مکان‌های پرتردد، میادین و پارک‌ها اجرا می‌کنند.
وی ادامه داد: کاروان‌های شادی «نسیم انتظار» ویژه اعیاد شعبانیه در نقاط مختلف این دو شهرستان مشغول اجرای سرود، مولودی‌خوانی و توزیع بسته‌های فرهنگی خواهند بود.
صبوری با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه هاجر خاتون در سنندج، سیدجلال‌الدین و هاجر و سارا در قروه افزود: در این بقاع متبرکه ایستگاه سلامت به‌منظور کنترل سلامتی میهمانان نوروزی نیز برپا شده است.
وی با اشاره به اینکه مسافران و مهمانان نوروزی در ایام عید نوروز ۱۴۰۰ از بقاع متبرکه هاجره خاتون، باباگرگر، هاجر و سارا بازدید می‌کنند، یادآورشد: در ایام نیمه شعبان خیمه‌های معرفت و طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه به صورت ویژه برگزار خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار