• امروز پنج شنبه یازدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

چهار بقعه متبرکه کردستان؛ میزبان طرح «آرامش بهاری»

چهار بقعه متبرکه کردستان؛ میزبان طرح «آرامش بهاری»

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از اجرای طرح «آرامش بهاری» در سطح استان خبر داد و گفت: چهار بقعه متبرکه در نوروز ۱۴۰۰ میزبان اجرای این طرح هستند.

 یک شنبه 1 فروردین 1400   143  0      

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از ایکنا حجت‌الاسلام محمد کاروند، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین‌ماه جاری در سطح بقاع متبرکه استان کردستان اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه هاجر خاتون در سنندج، سیدجلال‌الدین و هاجر و سارا در قروه اجرا می‌شود، افزود: در این بقاع متبرکه ایستگاه سلامت به‌منظور کنترل سلامتی میهمانان نوروزی نیز برپا شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان به برنامه‌های اجرایی در طرح آرامش بهاری اشاره و بیان کرد: یکی از ویژه‌برنامه‌هایی که در قالب طرح آرامش بهاری اجرا می‌شود، برپایی سفره هفت‌سین معنوی است که در بقاع متبرکه نامبرده شده اجرا شد.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های اجرایی طرح آرامش بهاری به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی اجرا می‌شود، ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های طرح آرامش بهاری به‌منظور تشویق کودکان و نوجوانان به قرآن خواندن برنامه «قرآن بخوان و جایزه ببر» است.
حجت‌الاسلام کاروند با اشاره به استقبال میهمانان نوروزی از این غرفه، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم زمینه جذب و ایجاد انگیزه در کودکان و نوجوانان را برای انجام فعالیت‌های قرآنی فراهم کنیم و خاطره خوبی از سفر نوروزی را برای میهمانان ایجاد کنیم.
وی از برپایی غرفه نقاشی در چهار بقاع متبرکه میزبان طرح آرامش بهاری خبر داد و یادآور شد: غرفه‌های نقاشی کودکان، پاسخ به سؤالات شرعی، مشاوره‌های وقفی و... از جمله برنامه‌های اجرای طرح آرامش بهاری در سطح استان کردستان است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار