• امروز سه شنبه سی و یکم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۱۴۰ هکتار از اراضی وقفی کردستان رفع تصرف شد

۱۴۰ هکتار از اراضی وقفی کردستان رفع تصرف شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: با پیگیری‌های انجام شده، ۱۴۰ هکتار از اراضی وقفی در این استان از تصرف خارج و خلع ید شد.

 شنبه 16 اسفند 1399   170  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان، به نقل از ایرنا حجت‌الاسلام محمد کاروند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اراضی در گذشته توسط افراد و یا سازمان هایی مختلف تصرف شده بود که با پیگیری‌های انجام شده رفع تصرف شد و بزودی سند نام اوقاف برای آنها صادر می‌شود.
وی افزود: اسناد موقوفات موجب تثبیت مالکیت و جلوگیری از تعدی و تجاوز به مالکیت موقوفه را فراهم می کند و سازمان اوقاف با تمام توان در این زمینه تلاش دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: همچنین با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک بیش از یک هزار و ۱۰۰ جلد سند مالکیت برای موقوفات استان اخذ شده و علاوه بر این احکام حقوقی خوبی برای موقوفات استان اخذ شد.
وی یادآور شد: اخذ اسناد مالکیت از ضروری‌ترین اقدامات اوقاف در راستای تثبیت مالکیت موقوفات است و در چند سال اخیر اقدامات خوبی در این زمینه انجام  شده و هم‌اکنون بیش از ۸۰ درصد موقوفات استان دارای سند مالکیت است.
حجت‌الاسلام کاروند با اشاره به توزیع بسته‌های غذایی بین نیازمندان گفت: امسال بیش از ٣٠ هزار بسته غذایی دربین خانواده‌های نیازمند مناطق حاشیه سنندج از جمله "نایسر" و "ننله" توزیع شده و این کمک‌ها تاپایان سال نیز تداوم دارد.
در حال حاضر ۲ هزار و ۲۸۹ موقوفه با ۱۵ هزار و ۸۵۷ رقبه متصرفی، ۲ هزار و ۸۹۵ غیرمتصرفی و ۱۱۵ اشتراک و تولیت در استان کردستان وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار