• امروز شنبه بیست و پنجم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

12 وقف جدید در شهرستان بانه ثبت شد

12 وقف جدید در شهرستان بانه ثبت شد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت:12 وقف جدید همزمان با دهه فجر در شهرستان بانه ثبت شد.

 پنج شنبه 16 بهمن 1399   329  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف  امور خیریه کردستان به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام محمدکاروند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد:12 وقف جدید همزمان با دهه فجر در شهرستان بانه ثبت شد.
وی گفت: خیران بانه‌ای در آغازین روزهای دهه وقف با حضور در اوقاف و امور خیریه شهرستان اقدام به ثبت وقف‌های در روستاهای اطراف این شهرستان نمودند و با این امر نیک نام استان کردستان را به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در زمینه وقف جمعی بیش از پیش مطرح کردند.
حجت‌الاسلام کاروند ادامه داد: اهالی روستای بیان دره شهرستان بانه یک زمین 300 متری و یک زمین 150 متری را با نیت ساخت مسجد و خانه عالم وقف نمودند همچنین اهالی روستای مجسه یک قطعه زمین 150 متری با نیت فعالیت‌های قرانی و یک رشته چشمه آب جهت بهره‌برداری مسجد را وقف کردند.
مدیرکل اوقاف کردستان افزود: اهالی خیر روستای بلکه یک منزل مسکونی 160 متری همچنین اهالی روستای ششه یکباب منزل 90 متری، روستای سیچان یکباب منزل 150 متری و مردم متدین روستای سالوک علیا یک منزل 150 متری را با نیت خانه عالم را وقف کردند.
حجت‌الاسلام کاروند خاطرنشان کرد: در وقف دیگری اهالی محترم روستای سیچان زمینی به مساحت 200 متر  و اهالی روستای گیادروان زمینی به مساحت 144 متر را جهت ساخت مسجد روستا وقف نمودند.
کاروند ادامه داد: همچنین خیر نیک‌اندیش توفیق قادری 700متر زمین را برای ساخت مسجد روستای عباس آباد بانه وقف کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان ارزش این 12 وقف را بیش از یک‌میلیارد تومان دانست و خاطر نشان کرد: ثبت این موقوفات می‌تواند نوید دهنده گسترش فرهنگ وقف‌های جمعی در استان باشد و امیدواریم مردم شریف و تدین استان در نیت‌های مختلف مذهبی،اجتماعی،درمانی، علمی و خیریه  با ثبت وقف‌های گروهی زمینه لازم برای توسعه و پیشرفت جامعه را فراهم آورند.
در استان کردستان 2313 موقوفه و 19014 رقبه موجود است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار