• امروز شنبه بیست و پنجم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توزیع ۲۶ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در کردستان

توزیع ۲۶ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در کردستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از توزیع ۲۶ هزار بسته معیشتی و بهداشتی از محل اجرای نیات واقفان کردستانی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

 پنج شنبه 25 دی 1399   184  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از  ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام محمد کاروند، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان، در مراسم توزیع ۲۵۰ سبد کالا بین خدام مساجد سنندج اظهار کرد: برگزاری این نشست تذکری برای ارزش دادن به مقام خدمتگزار به مساجد است چراکه خدام مساجد از جایگاه بسیاری والایی نزد خداوند متعال برخوردارند.
وی با اشاره به اینکه خدام مساجد نباید به نعمتی که در اختیار دارند، نگاه عادی و ساده داشته باشند، افزود: اولین اقدام پیامبر اکرم(ص) بعد از ورود به مدینه ساخت مسجد بود البته نگاه صرف عبادت به مسجد نیز نداشتند و در کنار عبادت، قضاوت، مشورت، صلح بین افراد و تدریس از کارکردهای مسجد در آن دوران بود.
مدیرکل اوقاف استان کردستان اظهار کرد: امروزه نیز تنها یک مسجد محور وحدت تمام جهان اسلام و فرق مسلمین قرار گرفته و آن مسجدالحرام بوده است و یکی از اصلی‌ترین اختلافات مسلمانان با استکبار جهانی نیز بر سر یک مسجد و آن مسجد الاقصی بوده است. مقام خدمتگزار مسجد بودن یک جایگاه متعالی بوده است چراکه قرآن کریم این شغل را منصوب به حضرت ابراهیم خلیل می‌داند و پدر و مادر حضرت مریم نیز نزد خدا نذر کردند که فرزندشان خادم مسجد باشد.
حجت‌الاسلام کاروند ادامه داد: در این راستا نباید مقام خادمی مساجد را به دلیل حقوق و پاداش کم به منزله کم ارزش بودن آن مکان و یا خدمتگزار نیست، مگر می‌شود با دریافتی ارزش هر کس و یا شغلی سنجیده شود.
وی مساجد را محل رفت و آمد ملائکه دانست و بیان کرد: ملائکه الهی ارزش و مقام جایگاه خدام مساجد را می‌دانند، چراکه براساس روایات پهن کردن فرش در مسجد، جارو کردن مسجد، حفظ و نگهداری مساجد همه و همه از جایگاه متعالی نزد خداوند متعال برخوردار است. ارزش و جایگاه خدام بسیار والاست و خدام باید از خدا بخواهند که این ارزش را برای آنان حفظ کند البته مسئولان باید پیگیر امور خدام باشند.
حجت‌الاسلام کاروند از توزیع ۲۶ هزار بسته معیشتی و بهداشتی از محل اجرای نیات واقفان کردستانی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و یادآور شد: امروز نیز ۲۵۰ سبد کالا بین خدام مساجد سنندج توزیع خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار