• امروز یک شنبه نهم آذر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

فضای مجازی اصلی‌ترین بستر فرهنگ‌سازی وقف است

فضای مجازی اصلی‌ترین بستر فرهنگ‌سازی وقف است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان فضای مجازی را اصلی‌ترین بستر فرهنگ‌سازی وقف عنوان کرد.

 یک شنبه 27 مهر 1399   37  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ،خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام محمد کاروند صبح امروز در افتتاحیه نخستین کارگاه تولید محتوای فضای مجازی دهه وقف، فضای مجازی را بستر اصلی فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف دانست و اظهار کرد: موثرترین اقدام اجتماعی بشر که در طول تاریخ تداوم دارد، وقف است.
وی افزود: به اندازه تمام امور اجتماعی می‌توانیم موقوفه و بی‌نهایت نیت واقفانه داشته باشیم.
کاروند اظهار کرد: وقف یک درخت گردو یا یک درخت پسته برای قرآن آموزان، وقف کتاب، وقف بخشی از نشریه برای فرهنگ‌سازی در خصوص آزادسازی زندانیان، وقف چند ساعت از دبی یک قنات یا چشمه آب، وقف خانه برای امور خیرخواهانه و هزاران وقف کوچک و بزرگ از جمله مواردی است که هرکدام می‌تواند در فضای مجازی به سوژه‌هایی ناب در راستای ارتقای ارزش‌های اجتماعی تبدیل شود.
وی افزود: از فعالان عرصه مجازی که باوری ویژه به وقف دارند انتظار داریم که با تولید محتوا در نشر این ارزش اجتماعی سهمی دائمی ایفا کنند.
راه اندازی تالارهای گفت‌وگو برای ترویج فرهنگ وقف
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان بر راه‌اندازی تالارهای گفت‌وگو در بستر فضای مجازی برای ترویج فرهنگ وقف تاکید کرد و گفت: با افزایش محتوا در حوزه مجازی می‌توانیم دایره مخاطبان را افزایش دهیم.
کاروند از حمایت ویژه این اداره‌کل در خصوص تولید محتوای دیجیتال، امور گرافیکی و تولیدات مجازی و مکتوب با بن مایه کارتون،کاریکاتور و طنز خبر داد و گفت: کردستان یک استان فرهنگی است و ظرفیت‌های ویژه‌ای برای ترویج هرچه بیشتر فرهنگ وقف دارد و می‌توانیم با توسعه این فرهنگ شاخص‌های توسعه در استان را ارتقا دهیم.
به گزارش فارس؛ هنرمندان حاضر در این کارگاه طی امروز و فردا و همزمان با دهه گرامیداشت وقف آثار مختلفی را در رشته‌های متنوع برای انتشار در فضای مجازی تولید خواهند کرد و از استان فرهنگی کردستان به جهانیان عرضه می‌کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار