• امروز دوشنبه سی و یکم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۳۷ بسته لوازم التحریر در بیجار توزیع شد

۳۷ بسته لوازم التحریر در بیجار توزیع شد

طرح مهر تحصیلی در شهرستان بیجار برگزار شد

 دوشنبه 17 شهریور 1399   18  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان، حجت الاسلام عباس ایزدی رییس اداره اوقاف و امور خیریه بیجار از توزیع ۳۷ بسته لوازم التحریر ویژه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: در راستای اجرای نیات مرحومین واقف زین العابدین خان و شیخ فقیهی این بسته ها شامل کیف، خط کش، مداد رنگی، جامدادی، مداد ساده، تراش، پاکن، خودکار و چند جلد دفتر از تولیدات ملی با کیفیت خریداری و میان دانش آموزان نیازمند توزیع شد.
حجت الاسلام عباس ایزدی افزود: این تعداد بسته لوازم‌التحریر برای ۲۰ دانش آموز دوره ابتدایی و ۱۷ دانش آموز مقطع متوسطه اول تهیه شد که ارزش هر بسته به ترتیب یک میلیون و ۲۹۰ هزار ریال و یک میلیون و ۱۴۰ هزار ریال بود که از محل درآمد موقوفات خریداری شده است.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه بیجار یادآور شد: یکی از نیات مرحومین واقف، کمک به دانش آموزان بی بضاعت است که شناسایی و معرفی آنها برای تحویل این بسته ها توسط اداره آموزش و پرورش شهرستان صورت گرفته است.
او به کمبود چنین وقف‌هایی در بیجار اشاره کرد و گفت: از موقوفات مورد نیاز شهرستان، وقف برای خانواده های بی بضاعت و آسیب پذیر است که انشاالله خیرین با اقدام به ایجاد موقوفات جدید باقیات صالحات و نام نیکی برای خود به یادگار بگذارند در کمک به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت می‌توان با وقف نسبت به فراهم شدن امکان تحصیل این افراد اقدام کرد.
تاکنون ۱۰۲ موقوفه در این شهرستان با یک هزار و ۱۲۶ رقبه ثبت شده است و حدود ۵۸ مورد آن به صورت متصرفی اداره می‌شود.
روز شنبه همزمان با سراسر کشور، یک هزار و ۸۰ دانش آموز کلاس اولی و پنج هزار و ۱۰۰ دانش آموز پایه ابتدایی، متوسطه اول و دوم های بعدی با همراهی یک هزار و ۲۸۷ معلم، دبیر و مدیر آموزشی در قالب ۲۹۵ کلاس درس سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.
شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار