• امروز دوشنبه سی و یکم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پیرو حسین زمان خود باشیم

پیرو حسین زمان خود باشیم

ماموستا بهمنی در مراسم بصیرت عاشورایی گفت: پیام عزاداری‌های محرم این است که باید از حسین زمان خود پیروی و با محور رهبریت امام حسین(ع) در مسیر حق خواهی و حق طلبی حرکت کنیم.

 دوشنبه 10 شهریور 1399   18  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان،ماموستا اقبال بهمنی در آیین عزاداری روز عاشورا در امامزاده هاجره خاتون سنندج اظهار داشت: امروز باید حسین زمان و یزید زمان خود را بشناسیم و راه درست را انتخاب کنیم.  
وی یادآور شد: عده‌ای در کوفه هم امام حسین(ع) را می‌دیدند اما راه و مرام حسین(ع) را گم کردند و این بزرگوار را در کربلا تنها گذاشتند.  
ماموستا بهمنی با اشاره به اینکه نهضت امام حسین(ع) فقط برای زمان خودش نبوده است، تاکید کرد: نهضت حسین با شهادتش تمام نشد بلکه تا قیامت ادامه دارد.
وی افزود: حاکمیت اسلامی که پیامبر (ص) بنیاد نهاده بود در زمان یزید تغییر کرد و نیاز بود کسی آن را به شاهراه اصلی بازگرداند که امام حسین(ع) به همین دلیل قیام کرد.  
رییس مرکز اسلامی شهرستان سنندج تاکید کرد: امام حسین(ع) اعلام کرده بود برای امر به معروف و نهی از منکر و احیای دین جدم قیام کردم.
وی یادآور شد: اهل سنت سال‌هاست به زیارت امامزاده هاجره خاتون می‌آیند که نشانه ارادت اهل سنت به امام حسین (ع) و اهل بیت است.  
ماموستا بهمنی تاکید کرد: هرجا امامزاده‌ای بوده اهل سنت آن را عزیز شمارده و به زیارت آن رفته است.  
مراسم عزاداری روز عاشورا در کنار امامزاده هاجره خاتون برگزار شد که اهل سنت و اهل تشییع در کنار یکدیگر حضور داشته و به عزاداری پرداختند.
مرقد مطهر امامزاده هاجر خاتون خواهر امام رضا (ع) و دختر امام موسی کاظم (ع) در شهر سنندج قرار دارد و از اماکن مقدسی است که اهل سنت در ایام مختلف به زیارت مرقد شریفش می‌روند.  
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار