• امروز دوشنبه سی و یکم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توزیع ۱۲۰۰سبد کالا در بین خانوارهای نیازمند استان در طرح شمیم حسینی

توزیع ۱۲۰۰سبد کالا در بین خانوارهای نیازمند استان در طرح شمیم حسینی

مدیرکل اوقاف و امورخیریە استان کردستان از توزیع ۱۲۰۰ سبدکالا در بین خانوادەهای مستحق و نیازمند استان کردستان در ماە محرم خبر داد.

 پنج شنبه 6 شهریور 1399   20  0      

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ،حجت‌الاسلام محمد کاروند امروز در جمع خبرنگاران ضمن عرض تسلیت بە مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت سید الشهدا و اصحاب بزرگوار ایشان و فرا رسیدن عاشورا و تاسوعای حسینی، اظهار کرد: هرسالە با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی طرح بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکە استان برگزار می‌شود کە شامل برنامەهای متعددی است.
وی عنوان کرد: اولین اقدام انجام شدە در طرح بصیرت عاشورایی آمادەسازی و فضاسازی بقاع متبرکە همچون سیاه‌پوشی اماکن متبرکە استان و تعویض پرچم بقاع متبرکە و فضاسازی امامزادگان بزرگواری است کە در نقاط مختلف استان پراکندە و مورد ارادت مردم استان هستند.
حجت الاسلام کاروند ادامە داد: ویژە برنامەهای عزاداری سیدالشهداء در شهرستان‌های سنندج، قروە و بیجار برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجە بە شرایط خاص حاکم بر جامعە و شیوع ویروس کرونا، بە همە روسای محترم شهرستان‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی طبق مصوبە ستاد مقابلە با کرونا اعم از رعایت فاصلەگذاری، اهدا و عرضە ماسک و ضدعفونی این اماکن ابلاغ شدە است.
حجت‌الاسلام محمد کاروند از دیگر اقدامات این طرح را اینگونە برشمرد و گفت: یکی از اقدامات شاخص بصیرت عاشورایی اعزام مبلغین بومی و مبلغین حوزە علمی قم برای تبلیغ و ترویج قیام عاشورایی در استان است.
بە گفتە مدیرکل اوقاف و امور خیریە استان کردستان، امسال بە دلیل شیوع ویروس کرونا و بە منظور رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و حفاظت جان عزاداران حسینی در مقابل این ویروس در اماکن و بقاع متبرکە استان اطعام دهی نخواهیم داشت.
وی اعلام کرد: منابع مالی خود را بە جای اطعام دهی بە تهیە سبد کالا از محل موقوفات استان و توزیع در بین اغلب عزاداران و مناطق حاشیە شهرها و بیماران کرونایی کە از نظر معیشت در تنگنا قرار گرفتەاند اختصاص دادەایم.
حجت‌الاسلام کاروند عنوان کرد: در این زمینە بیش از ٥۰۰ میلیون تومان از محل خیرین و موقوفات برنامەریزی شدە و این اقلام بە میزان ٥۰۰ میلیون تومان خریداری و توزیع آن از دوم محرم شروع شدە است.
وی با اشارە بە این موضوع کە مرحلە اول این طرح در سنندج، قروە و بیجار انجام شدە است افزود: مرحلە دوم این طرح در روزهای آیندە شروع و پیش‌بینی ما بر این است کە بیش از ۱۲۰۰ سبد کالا در بین خانوادەهای مستحق و نیازمند کردستانی توزیع شود.
حجت‌الاسلام کاروند با اشارە بە اینکە ارزش هر سبد کالا بالغ بر ٤۰۰هزار تومان است گفت: سبد کالاهای در نظر گرفتە شدە شامل اقلام غذایی اساسی خانوادەها شامل برنج، روغن، رب، ماکارونی و ... است کە بخشی از آن‌ توزیع شدە است.
وی تصریح کرد: بە برکت این ایام و بە منظور ترویج فرهنگ ازدواج، دوازدە جهیزیە از محل موقوفات شهرستان بانە برای زوجین کم برخوردار نیز تدارک دیدە شدە است.
حجت‌الاسلام کاروند خاطرنشان کرد: با توجە بە شیوع ویروس کرونا برای روز تاسوعا و عاشورا نیز تدابیری انجام گرفتە کە انشاللە بە برکت این ماه عزیز شاهد ریشەکن شدن این ویروس منحوس و شاهد برگزاری مراسم باشکوەتری در آیندەای نە چندان دور باشیم؛ خوشبختانە اخبار و اطلاعات حاکی از آن است کە در مراسمات حسینی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی شور و نشاط شعار حسینی کە انتظار می‌رفت در حال انجام است.
وی در پایان یادآور شد: هیئت امنای مذهبی در سە شهرستان سنندج، قروە و بیجار مسئول توزیع سبد کالا در بین نیازمندان استان هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار