• امروز یک شنبه نهم آذر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

هفت مورد وقف جدید در کردستان ثبت شد

هفت مورد وقف جدید در کردستان ثبت شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: با ثبت هفت مورد وقف جدید در کردستان از اول امسال تاکنون تعداد موقوفات این استان به ۲ هزار و ۲۷۵ مورد رسید.

 سه شنبه 7 مرداد 1399   50  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام محمد کاروند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد وقف جدید،  چهار مورد مربوط به شهرستان سقز شامل وقف مشارکتی خانه ب عالمبه شهر سنته، وقف مشارکتی روستای حسن سالاران، وقف مشارکتی روستی قره چره و وقف یک باب منزل برای کمک به کودکان یتیم است.
وی افزود: همچنین یک مورد از وقف‌های جدید یک واحد آپارتمان مسکونی از سوی واقف خیراندش عبدالمجید کرمی با نیت کمک به نیازمندان در شهرستان بیجار ثبت شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: ۲ مورد نیز مربوط به واقفان خیراندیش فرهاد زندی و فرهاد حیدری در سنندج شامل یک قطعه زمین برای آرمستان روستای کیله سفید و یک باب منزل برای ساخت مسجد در روستای دوشان است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر از مجموع موقوفات استان، ۶۴۳ مورد شامل زمین، منزل مسکونی و غیره، یک هزار و ۵۱۹ مورد مسجد، ۲۷ مورد حسینیه، ۲ مورد زینبیه، ۱۴ مورد تکیه، ۶۷۸ آرامستان و یک باب دارالقران است.
حجت‌الاسلام کاروند با بیان اینکه بیشترین نیات واقفان در وقف‌های جدید همانند گذشته بیشتر وقف بر مساجد، فعالیت‌های قرآنی، احداث خانه عالم و کمک به افراد نیازمند است. از واقفان خواست نیات خود را بر مسائل روز جامعه نیز سوق دهند.
در حال حاضر ۲ هزار و ۲۷۵ موقوفه با ۱۵ هزار و ۸۵۷ رقبه متصرفی، ۲ هزار و ۸۹۵ غیرمتصرفی و ۱۱۵ اشتراک و تولیت در استان کردستان وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار