• امروز جمعه بیست و چهارم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت ۴ وقف جدید در کردستان

ثبت ۴ وقف جدید در کردستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از ثبت ۴ وقف جدید از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان‌های سنندج و سقز خبر داد.

 دوشنبه 23 تیر 1399   16  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان، حجت‌الاسلام محمد کاروند، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان،، اظهار کرد: با همت واقفان خیراندیش کردستان چهار وقف جدید از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان‌های سنندج و سقز به ثبت رسیده است.
وی از این تعداد وقف جدید ۳ وقف مربوط به سنندج و یک وقف مربوط به سقز است، افزود: فرهاد حیدری یکی از واقفان خیراندیش سنندج یک واحد مسکونی به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان در روستای دوشان با نیت مسجد و خیرات و مبرات وقف کرده است.
مدیرکل اوقاف کردستان بیان کرد: دو هزار متر مربع از زمین‌های ملکی فرهاد زندی نیز برای احداث آرامستان وقفی در روستای کیله سفید و هفت هزار متر مربع از زمین‌های جبار احمدی و محمد جدی در روستای صوفیان از توابع شهرستان سنندج برای احداث آرامستان جدید وقف شد.
وی به موقوفه شهرستان سقز اشاره و عنوان کرد: بانوی خیر سقزی نیز سه دانگ از منزل مسکونی خود را به ارزش ۲۵۰ میلیون تومان را وقف ایتام و کودکان بی‌سرپرست این شهرستان کرد.
حجت‌الاسلام کاروند بیان کرد: واقفان نیات خود را به سمت مسائل مورد نیاز جامعه از جمله کمک به بیماران خاص، کمک به ازدواج جوانان و سایر موضوعات سوق داده و باقیات و صالحات خود را دو چندان کنند.
وی یادآور شد: استان کردستان دارای دو هزار و ۹۶۵ موقوفه با ۱۵ هزار و ۱۹۸ رقبه متصرفی، سه هزار و ۷۸ رقبه غیرمتصرفی و ۱۱۵ رقبه اشتراک و تولیت است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار