• امروز جمعه بیست و چهارم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن در کردستان برگزار می‌شود

مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن در کردستان برگزار می‌شود

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف کردستان از برگزاری مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآنی در شهریورماه جاری در این استان خبر داد.

 دوشنبه 16 تیر 1399   55  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ،جمشید محمدی، رئیس اداره امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا، اظهار کرد: مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن از ۱۰ تیرماه در استان کردستان آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات قرآنی به‌صورت منطقه‌ای برگزار شده است، افزود: در این راستا مسابقات در چهار شهرستان استان برگزار شد که شهرستان‌های سنندج، قروه، بانه و مریوان میزبان شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات قرآنی بودند.
رئیس اداره امور قرآنی اداره اوقاف کردستان بیان کرد: تاکنون مسابقات قرآنی مرحله شهرستانی در مریوان، سنندج و قروه برگزار شده و شرکت‌کنندگان بانه و سقز نیز هفته آینده با هم به رقابت خواهند پرداخت.
وی ادامه داد: اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند این دوره از مسابقات قرآنی را از لحاظ کمی و کیفی ارتقا دهد.
محمدی به وضعیت استان کردستان در بحث شیوع کرونا اشاره و بیان کرد: به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس منحوس در استان، مسابقات قرآنی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تفکیک رشته‌ها و توزیع تجهیزات بهداشتی بین متسابقان قرآنی برگزار شده است.
وی از برگزاری رشته تفسیر چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در ۲۴ مرداد ماه جاری خبر داد و گفت: حفظ پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، حفظ کل، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، اذان، دعاخوانی، همخوانی و هم‌سرایی قرآن از رشته‌های این دوره از مسابقات قرآنی بود.
رئیس اداره امور قرآنی اداره اوقاف کردستان از برگزاری مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآنی در شهریورماه سال جاری در این استان خبر داد و گفت: برگزیدگان مرحله شهرستانی جواز حضور در مرحله استانی این دوره از رقابت‌های قرآنی را دارند.
وی با اشاره به شرکت ۵۵۸ نفر کردستانی در مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن، یادآور شد: از این تعداد ۲۶۱ نفر را بانوان و ۲۹۷ نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار