• امروز سه شنبه هفدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توسعه اماکن متبرکه از تاکیدات قرآن است

توسعه اماکن متبرکه از تاکیدات قرآن است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: توسعه اماکن متبرکه از تاکیدات قرآن است.

 دوشنبه 9 تیر 1399   23  0      

به گزارش  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در روند بازدید از عملیات عمرانی توسعه بقعه متبرکه امامزاده هاجر خاتون(س) خواهر امام رضا(ع) که به مناسبت دهه کرامت صورت گرفت، اظهار کرد: توسعه اماکن متبرکه از تاکیدات قرآن است.
وی با تبریک ایام دهه کرامت در خصوص این دهه و ضرورت اکرام و تکریم امامزادگان گفت: خاندان نبوت واهل بیت نورهای الهی هستند و وجودشان چه در زمان حیات و چه بعد ازوفات هرکجا که بوده‌اند مایه خیر و برکت بوده است.
 نماینده ولی فقیه در استان کردستان  افزود:‌ وجود مقبره امامزاده هاجره خاتون (س) که به خواهر امام رضا(ع) معروف است موجب افتخار مردم شهر سنندج است و مردم اهل سنت و شیعه استان اعتقادات فراوانی به این بقعه متبرکه دارند و احترام خاصی برای مقام مبارک این حضرت قائل هستند و برای زیارت و نذر و براورده شدن حاجاتشان از قدیم ایام به این مکان زیارتی می‌آیند.
امامزادگان جایگاه ویژه‌ای نزد خداوند دارند
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امامزادگان جایگاه ویژه‌ای نزد خداوند دارند و در احادیث آمده در حضور در این اماکن متبرکه دعای خیر و درخواست شفاعت از این انوار آسمانی از اولویت‌های زیارت است.
حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: مردم با حضور در بقاع متبرکه امامزادگان نماز و قرآن می خوانند و یاد خدا می‌کنند لذا خداوند در آیه 36 سوره نور اجازه داده که خانه‌های
 ایشان توسعه یابد تا محلی برای عبادت و تسبیح و ذکر پروردگار باشد.
وی ادامه داد: خدا را شاکریم در ایران ما بارگاه مبارک امامزادگانی از فرزندان موسی بن جعفر (ع)حضور دارند و در راس آن حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) واحمد بن موسی(ع) در شیراز و امامزاده هاجره خاتون(س) در سنندج که بحمدلله تاکنون اقدامات خوبی برای توسعه این بقعه متبرکه انجام شده و انشاالله در آینده نیز توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد تا شرایط لازم برای تشرف زائرین از سراسر کشور و حتی خارج کشور فراهم شود.
آغاز مرحله جدید عملیات توسعه بقعه امامزاده هاجره خاتون
حجت‌الاسلام کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان نیز در روند این بازدید ضمن تبریک ایام دهه کرامت و روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان بقعه امامزاده هاجر خاتون(س) را یکی از پر بازدیدترین اماکن مذهبی استان دانست و اظهار کرد: مرد منطقه و استان‌های مجاور احترام خاصی برای این بقعه متبرکه قائل هستند.
وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت بقعه با استفاده از تمام توان وظرفیت‌ها سعی خواهیم کرد اقدامات لازم برای تسهیل زیارت مردم شریف استان را فراهم آوریم.
وی خاطر نشان کرد: مرحله جدید عملیات عمرانی توسعه بقعه متبرکه امامزاده هاجره خاتون از یک ماه پیش آغاز شده و امید است با همکاری سایر نهادها و تخصیص بودجه لازم شرایط لازم برای توسعه این بقعه متبرکه فراهم آید.
گفتنی است؛ امام‌زاده هاجره خاتون خواهر امام رضا(ع) و فرزند امام موسی کاظم(ع) است که در سفر امام رضا(ع) به خراسان در سنندج رحلت نموده و در در محله قدیمی سرتپوله شهر سنندج به خاک سپرده شده است.
مسجد و زیارتگاه هاجره خاتون یکی از مهم‌ترین مسجدهای شهر سنندج محسوب می‌شود که توسط «عارف حاج شیخ شکرالله» مشهور به «شهباز سنه‌دژ» بازسازی و توسعه یافت و موقوفات زیادی را برای این مجموعه در نظر گرفت.
 
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار