• امروز سه شنبه هفدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پنج امین موقوفه در کردستان انتخاب شدند

پنج امین موقوفه در کردستان انتخاب شدند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان از اهدا احکام پنج امین موقوفه در استان خبر داد و گفت: از این به بعد مدیریت موقوفات به این افراد امین واگذار می‌شود.

 شنبه 10 خرداد 1399   19  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان حجت الاسلام محمد کاروند در جلسه اهداء احکام امین موقوفات استان کردستان اظهار داشت: در قرآن کریم ۴۰ بار نام امین به عنوان صفات پیامبارن ذکر شده و این نشان از اهمیت و جایگاه امانتداری در دین مبین اسلام  است.
وی اضافه کرد: بزرگترین خصیصه وجود مبارک پیامبر اسلام(ص) قبل از مبعث امانتداری ایشان بوده و این صفت در بین امان و اولیاء خداوند نیز بار ز بوده است تا جایی که قرآن کریم در آیه هشت سوره مومنون می‌فرماید:مومن واقعی کسی است که امین باشد.
مدیر کل اوقاف وامور خیریه کردستان با اشاره به اینکه صداقت و امنتداری دو خصلت امین موقوفه  است، افزود: شخص امین این موضوع را باید بداند که هیچ حق الناسی به اندازه وقف سخت نیست زیرا که در وقف هم حق خدا وجود دارد ،هم حق واقف و هم حق موقوف العلیهم یعنی  اشخاصی که واقف برای ایشان وقف کرده است.
کاروند یادآور شد: موقوفات بزرگی در استان کردستان سینه به سینه حفظ شده اند و اینک به دست ما رسیده اند و این مهم نشان از اعتقاد و احترام مردم این دیار به املاک و اراضی موقوفه دارد.
وی اظهار داشت: اجرای طرح امین موقوفات برای نخستین بار در سال جاری در استان کردستان هم به اجرا درآمده است که تاکنون امورات مربوط به دو موقوفه در سنندج، و یک موقوفه در هر یک از شهرهای سقز، بیجار و مریوان به امین موقوفه واگذار شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان افزود: برای ۶ موقوفه کردستان امین موقوفه تعیین شده که تاکنون حکم پنج نفر آنها صادر شده است و حکم یک نفر باقی مانده که با صدور آن فعالیت این فرد هم آغاز می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار