• امروز دوشنبه دوازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری مراسم شب‌های قدر در مساجد با رعایت نکات بهداشتی در استان کردستان

برگزاری مراسم شب‌های قدر در مساجد با رعایت نکات بهداشتی در استان کردستان

بمناسبت لیالی پرفیض قدر درب مساجد به روی روزه داران بازگشایی می شود.

 سه شنبه 23 اردیبهشت 1399   14  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه ؛ حجت الاسلام والمسلمین کاروند ، مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام این خبر گفت: با توجه به جلسه ای که در خصوص بازگشایی اماکن مقدس در استان گرفته شد برگزاری مراسم شب های قدر به مدت دو ساعت و با رعایت کلیه ی پروتکل های بهداشتی در کلیه مساجد بلا مانع می باشد.
مدیرکل اوقاف افزود: حتی الامکان این مراسمات در اماکن مذهبی رو باز برگزار می گردد. مکان هایی هم که شرایط برگزاری بعلت سرمای هوا یا بارندگی وجود ندارد در مکان هایی که ترجیحا تهویه مناسب دارند با ظرفیت یک چهارم برگزارو از هرگونه پذیرایی و توزیع نذورات میان احیا کنندگان در این مدت خودداری می گردد.
وی با اشاره به پروتکل های بهداشتی که احیاکنندگان باید انجام دهند بیان داشت: کلیه ی شرکت کنندگان در مراسم شب های قدر الزاما باید از ماسک و دستکش، و لوازم شخصی شامل سجاده،قرآن و خواهران هم از چادر اختصاصی استفاده نمایند، مدت زمان برگزاری مراسم شب‌های قدر 2 ساعت می باشد و روزه داران و مومنان در این مراسم معنوی همانند صف نماز با فاصله حداقل یک متر حضور یابند.
مدیر کل اوقاف استان با بیان این موضوع که برگزاری مراسم در مساجدی که حداقل امکانات برای اجرای پروتکل بهداشتی را ندارند ممنوع است بیان داشت:هیات امناء ،روحانی مساجد و بسیج مسئول نظارت و حسن اجرای برنامه می باشند.
کاروند تاکید کرد: با توجه به مدت زمان محدود در نظر گرفته شده، سخنرانان، قاریان و مداحان برنامه ها، مدیریت زمان را در نظر داشته باشند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار