• امروز شنبه بیست و پنجم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

زمینه حفظ عین و ارتقای بهره‌وری موقوفات کردستان فراهم شود

زمینه حفظ عین و ارتقای بهره‌وری موقوفات کردستان فراهم شود

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: امنای موقوفات کردستان باید در راستای حفظ عین و ارتقای بهره‌وری موقوفات استان تلاش و بستر این مهم را فراهم کنند.

 چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399   91  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان،جلسه معارفه امنای موقوفات شاخص استان کردستان با حجت الاسلام خاموشی ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه در بستر اینترنت برگزار شد.
حجت الاسلام خاموشی در این جلسه امین موقوفات را یک وظیفه بسیار مهم و حیاتی در توسعه و رنق موقوفات استان دانست و گفت: استان کردستان دارای ضرفیت بسیار خوبی در حوزه موقوفات می باشد و انتظار داریم با انتخاب امنای فعال و پیگیر زمینه را برای حفظ عین،ارتقاء بهره وری موقوفات استان فراهم آوریم.
 وی وظیفه اصلی اوقاف در سه حوزه حفظ عین،ارتقاء بهره وری و اجرای نیت واقف دانست و گفت: امین موقوفه باید اولویت کاری خود را در این سه حوزه بداند و هیچگونه فروش اموال و اراض موقوفه طبق قانون مجاز نیست.
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر افزایش بهره وری موقوفات استان گفت: باید در یک اقدام کارشناسی وضع موجود و وضع مطلوب را مشخص ساخت و اقدامات تاثیر گذاری برای حرکت و توسعه موقوفه به سمت وضع مطلوب انجام داد.
حجت الاسلام خاموشی خاطر نشان کرد: بحث تولید در اولویت سرمایه گذاری و افزایش بهره وری می باشد و ایتان کردستان ظرفیت مناسبی بالاخص در حوزه کشاورزی دارد و
 باید تلاش کنید فعالیت های اقتصادی را به سمت تولید و اشتغالزایی جهت بدهید.
رئیس سازمان اوقاف وظیفه امین موقوفه را بسیار مهم دانست و گفت: امین موقوفه باید تسلط کافی بر وقفنامه و قانون اوقاف داشته باشد و با پیگیری  به مشکلات حقوقی و  ثبتی و رسیدگی به وضعیت اجارات منقضی شده موقوفات استان را رونق ببخشند. 
مسوولیت سنگینی بر گردن امین موقوفه است
حجت الاسلام کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان در این جلسه با اعلام خورسندی از این اقدام خلاقانه سازمان اوقاف در انتصاب امین موقوفات گفت:با توجه به کمبود
دیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان  هم در این جلسه با اعلام خرسندی از این اقدام خلاقانه سازمان اوقاف در انتصاب امین موقوفات گفت: با توجه به کمبود نیرو در ادارات اوقاف امین موقوفات می‌توانند راه گشای توسعه وقف در استان باشند.
حجت الاسلام محمد کاروند جدیت در کار را از اولویت‌های امین موقوفات دانست و اضافه کرد: ما امانتدار موقوفات هستیم و باید در حفظ موقوفه و انجام امورات آن در راستای رسیدن به منافع بهتر وقف اقدام کنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: دین و مسوولیت شرعی سنگینی بر گردن امین موقوفه  است و این فرد باید با در نظر گرفتن شرایط قانونی زمینه را برای توسعه موقوفه فراهم کند.
استان کردستان دارای ۲ هزار و ۹۷۰ موقوفه با ۱۵ هزار و ۴۲۵ رقبه متصرفی، سه هزار و ۷۸ رقبه غیرمتصرفی و ۱۱۵ رقبه اشتراک و تولیت است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار