• امروز جمعه چهارم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آغاز توزیع 960 بسته‌ حمایتی رزمایش ضیافت همدلی در کردستان

آغاز توزیع 960 بسته‌ حمایتی رزمایش ضیافت همدلی در کردستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از آغاز توزیع 960 بسته‌ حمایتی رزمایش ضیافت همدلی در کردستان خبر داد.

 دوشنبه 15 اردیبهشت 1399   91  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ، حجت‌الاسلام محمد کاروند در نشست خبری با اصحاب رسانه در سنندج که در بستر فضای مجازی برگزار شد، اظهار کرد: صف مسابقه و سبقت گرفتن در کار صدقه شروع شده و هرکس باید به اندازه توان در این حوزه ورود پیدا کند.
وی از آغاز توزیع بسته‌های حمایتی رزمایش ضیافت همدلی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان خبر داد و گفت: تا این لحظه قریب  960 سبد کالا با ارزش تقریبی هر بسته 300 هزار تومان تهیه شده است.
وی اذعان کرد: توزیع بسته‌های حمایتی رزمایش ضیافت همدلی در مرحله اولدر شهرستان‌های سنندج، قروه، سقز و بیجار خواهد بود.
کاروند افزود: سعی خواهیم کرد که بسته‌های حمایتی بیشتری را برای کمک به اقشار نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا تهیه و تا پایان ماه مبارک رمضان توزیع کنیم.
به گفته مدیرکل اوقاف ومامور خیریه کردستان، تمام این اقلام شامل برنج، گوشت، ماکارونی، خرما و غیره از محل درآمد موقوفات خیراندیش استان تامین شده است.
وی در ادامه با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه(س)، گفت: این بانوی بزرگ اسلام همواره حامی بزرگی برای پیامبر مکرم اسلام بودند.
وی خاطرنشان کرد: حضرت خدیجه(س) نخستین زن مسلمان جهان اسلام است و بنا به حدیث پیامبر مکرم اسلام این بانوی بزرگ اسلام جز زنان بزرگ بهشت هستند.
وی افزود: مدیریت اقتصادی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حضرت خدیجه(س) بود، آن هم در زمانی که دختران را زنده به گور می‌کردند.
کاروند دوراندیشی، امین اموال نه اسیر اموال خود، جان‌فشانی برای رسول خدا و ...از دیگر ویژگی‌های حضرت خدیجه دانست و گفت: این بانوی بزرگ اسلامی در زمانی که پیامبر مکرم اسلام هیچ پشتوانه‌ای نداشت تمام اموال و وجود خود را فدای اسلام و پیامبر مکرم اسلام کرد.
وی خاطرنشان کرد: برخی از بانوان امروز در جامعه اسلامی نشان دادند که در زندگی مثل حضرت خدیجه(س) هم دغدغه دین و هم دغدغه معاش را دارند.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کردستان تصریح کرد: بحث کرونا برخی از بانوان ما حتی اگر مالی نداشتند که اهدا کنند از وقت خود با حضور در کارگاه‌های تولید اقلام بهداشتی و بسته‌بندی مایه گذاشتند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار