• امروز دوشنبه دوازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت‌نام چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم در کردستان آغاز شد

ثبت‌نام چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم در کردستان آغاز شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان گفت: ثبت‌نام مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم از 6 اردیبهشت‌ماه جاری شروع و تا 16 خردادماه امسال ادامه خواهد داشت.

 چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399   43  0      

به گزارش  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان  به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حجت الاسلام کاروند صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در بستر فضای مجازی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از وظایف و رسالت‌های مهم سازمان اوقاف در کنار احیای موقوفات و اجرای امینانه نیت واقفین خیراندیش برگزاری مسابقات قرآنی در رشته‌های مختلف را مورد توجه قرار داده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان تصریح کرد: مسابقات قرآنی در رشته‌های مختلف به صورت شهرستانی، استانی، ملی و بین‌المللی در ایام مشخص توسط سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.
کاروند از برگزاری چهل و سومین مسابقات قرآن کریم در سطح استان خبر داد و گفت: ثبت‌نام این دوره از مسابقات در ایام ماه مبارک رمضان در مرحله شهرستانی، استانی و ملی انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: این دوره مسابقات در رشته‌های مختلف حفظ 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء و حفظ کل قرآن برای مراحل شهرستانی، استانی، ملی و بین‌المللی در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه در این دوره مسابقات بخش قرائت ترتیل از مرحله شهرستانی تا ملی برگزار می‌شود، گفت: قرائت تحقیق مرحله شهرستانی، استانی و ملی، مسابقه اذان از مرحله شهرستانی تا ملی و مسابقه دعاخوانی صرفا بخش استانی برگزار می‌شود.
کاروند خاطرنشان کرد: هم‌خوانی و هم‌سرایی و تفسیر قرآن کریم از دیگر بخش‌های چهل و سومین مسابقات قرآن کریم است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان افزود: برگزاری این نوع از مسابقات کریم مختص بزرگسالان است و حداقل سن شرکت‌کنندگان 17 سال تعیین شده است.
وی گفت: شرکت برای تمام دانش‌آموزان، طلاب، کارکنان دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و سایر اقشار مردم در چهل و سومین مسابقات قرآن کریم وجود دارد.
به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان، ثبت‌نام چهل و سومین مسابقات قرآن کریم به صورت غیرحضوری و بر بستر فضای مجازی در سایت مخصوص مسابقات قرآن کریم انجام می‌شود.
کاروند اذعان کرد: تاریخ ثبت‌نام مرحله شهرستانی از 6 اردیبهشت‌ماه جاری شروع شده و تا 16 خردادماه امسال ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: زمان برگزاری مسابقات چهل و سومین مسابقات قرآن کریم در مرحله شهرستانی از 24 خرداد تا 24 تیرماه 99، مرحله استانی یک‌مرداد تا 21 شهریورماه و تاریخ مرحله نهایی بعدا اعلام می‌شود.
کاروند از منطقه‌بندی شدن چهل و سومین مسابقات قرآن کریم در مرحله شهرستانی خبر داد و گفت: مسابقات قرآن در تمام شهرستان‌ها برگزار نمی‌شود و برخی از شهرستان‌ها در شهرستانی دیگر تجمیع می‌شود.
وی اضافه کرد: در دوره‌های قبلی در مرحله شهرستانی در هر رشته تخصصی 3 نفر به مرحله استانی راه پیدا می‌کرد اما در این دوره 3 نفر به مرحله استانی راه پیدا می‌کنند و به این صورت فضای رقابت نسبت به دوره‌های قبلی شدیدتر شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان همچنین از برگزاری مسابقه داستان‌خوانی قرآنی در استان خبر داد و گفت: امسال با توجه به اینکه در زمان شروع ماه مبارک رمضان با گسترش بیماری کرونا مواجه بودیم عملا برگزاری بسیاری از برنامه‌های سال‌های قبل وجود ندارد.
کاروند تصریح کرد: بر همین اساس برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقه داستان‌خوانی قرآن خوانی در این اداره کل مورد توجه قرار گرفت و بسترهای لازم برای اجرای آن فراهم شده است.
وی گفت: تمام علاقمندان به شرکت در این مسابقه تا 30 اردیبهشت وقت دارند فایل 10 ثانیه‌ای صدای خود که حاوی یک داستان قرآنی باشد را به شماره تلفن 09300674984 ارسال کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان خاطرنشان کرد: به 10 نفر از برگزیدگان که بهترین آثار را برای ما ارسال کنند جوایز نقدی 5 میلیون ریال اهدا می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار