• امروز شنبه بیست و یکم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توزیع 12 هزار سبد کالا و بهداشتی در مناطق محروم کردستان

توزیع 12 هزار سبد کالا و بهداشتی در مناطق محروم کردستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان از توزیع 12 هزار سبد کالا و بسته سلامت از محل موقوفات استان خبر داد.

 سه شنبه 5 فروردین 1399   57  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ،حجت‌الاسلام محمد کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان اظهار کرد: در راستای حمایت از قشر محروم جامعه  در مبارزه با شیوع بیماری کرونا اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان اقدام به تهیه و توزیع 7 هزار و 500 سبد بهداشتی و 4 هزار و 500 سبد کالا در مناطق محروم استان کرد.
وی خاطر نشان کرد: این اقلام با اعتبار بالغ بر یک‌میلیارد و 100 میلیون تومان و از محل موقوفات استان هزینه شد.
کاروند با بیان این مطلب که اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان در شرایط بحرانی خود را موظف به خدمت رسانی به مردم میداند گفت: از اواخر بهمن و اسفند ماه این اداره کل با شناسایی اقشار و مناطق محروم استان و از محل موقوات منطبق اقدام به توزیع سبد کالا شامل مایحتاج زندگی از جمله برنح، روغن،چای، قند، رب، ماکارونی در  حاشیه شهرها،  روستاها، مساجد و مدارس مناطق محروم  نمود.
وی اضافه کرد: در حوزه سلامت و بهداشت  نیز اوقاف در کنار سایر نهادهای استان اقداماتی همچون تهیه سبد سلامت شامل صابون، وایتکس و صابون مایع برای مناطق محروم  شهرستانهای قروه، سرو آباد و دیواندره و مواد ضد عفونی و شوینده جهت مساجد، و برپایی ایستگاههای سلامت در جوار بقاع متبرکه و موقوفات شاخص همچون موقوفه جایگاه سوخت قرآن و عترت  جهت ضد عفونی خودروها کرده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام سایر برنامه‌های اوقاف در این زمینه گفت: راه‌اندازی ایستگاه سیار ضد عفونی مساجد و اماکن متبرکه از سایر اقدامات اوقاف در این ایام است که با همکاری هیات‌های جهادی صورت گرفته است.
مساجد و اماکن متبرکه تا اطلاع ثانوی تعطیل است
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان همچنین گفت: تعطیلی بقاع متبرکه در راستای عدم حضور مردم در تجمعات و پیشگیری از شیوع ویروس کرنا بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا اتخاذ شده است.
کاروند با بیان اینکه بهترین راه پیشگیری از شیوع کرونا بر اساس تاکیدات پزشکان و مسئولان امر عدم حضور در اماکن شلوغ است، یادآور شد: بقاع متبرکه استان هر سال در ایام نوروز میزبان مسافران و زائران نوروزی بوده است که با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا در راستای حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از شیوع کرونا، بقاع متبرکه در ایام نوروز سال‌جاری تعطیل خواهند بود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان خاطرنشان کرد: تصمیم گیری در خصوص بازگشایی بقاع متبرکه استان بر اساس مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا و بازگشت به شرایط عادی خواهد بود و مراتب در آینده از طریق خبرگزاری‌های رسمی اطلاع رسانی خواهد شد.
موقوفات با نیت خیرات و مبرات راه گشای حل مشکلات جامعه
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام این موضوع که سنت حسنه وقف همچون چشمه همیشه جاری  با گذشت سالهای سال منفعت و خیر خود را به نیازمندان می رساند خاطرنشان کرد: اقدامات اوقاف در این ایام  در راستای اجرای نیت واقفینی صورت گرفته که صدها سال پیش اموال خود را در راستای کمک به نیازمندان وقف نموده اند.
وی در پایان اذعان داشت: در صورت که وقف با نیت های خیرات و مبرات و کمک به سلامت و بهداشت  در جامعه نهادینه شود و خیرین استان در این حوزه گام بگذارند زمینه برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم شریف استان فراهم خواهد آمد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار