• امروز جمعه چهارم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ایستگاه سلامت جایگزین طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه کردستان می‌شود

ایستگاه سلامت جایگزین طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه کردستان می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، بقاع متبرکه استان به جای طرح آرامش بهاری میزبان ایستگاه‌های سلامت خواهند بود.

 دوشنبه 19 اسفند 1398   81  0      

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ،حجت‌الاسلام محمد کاروند اظهار داشت: طرح آرامش بهاری از ۹ سال پیش هرساله در راستای خدمات رسانی به مسافران نوروزی در جوار بقاع متبرکه و اماکن متبرکه شاخص استان برگزار می‌شد که امسال بدلیل شرایط موجود ایستگاه‌های سلامت جایگزین این طرح می‌شود.
وی افزود: این ایستگاه‌ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان، بسیج جامعه پزشگی و هیات امنای بقاع متبرکه در بقاع شاخص استان که پرتردد است اجرا خواهد شد و خدماتی همانند سنجش قندخون، فشارخون، سنجش تب و غیره بر روی افراد انجام می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با بیان اینکه  طرح برپایی ایستگاه‌های سلامت در ۲فاز اجرا خواهد شد، گفت: این ایستگاه‌ها درفاز اول که از امروز آغاز خواهد شد، درCNG بقاع متبرکه قرآن و عترت چهار راه حاجی ‌آباد سنندج و همچنین امامزاده هاجر خاتون برپا می‌شود و خدماتی همچون ضدعفونی خودروها و ارائه مواد بهداشتی به مردم انجام خواهد شد.
وی اظهار داشت: در فاز بعدی نیز این ایستگاه‌ها در تمام اماکن متبرکه و بقاع شاخص ‌و پرتردد استان برپا شده و تلاش می‌شود دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی تهیه و در قالب پک‌هایی به مردم داده شود.
حجت‌الاسلام کاروند یادآور شد: درحال حاضر و برای پیشگیری از شیوع بیشتری ویروس کرونا، تمام زیارتگاه‌ها، قدم‌گاه‌ها، تکایا و مکان‌های مذهبی با توصیه دانشگاه علوم پزشکی و مسوولان استانی تعطیل بوده و تا اطلاع ثانوی هیچگونه مراسمی در این اماکن برگزار نمی‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار