• امروز جمعه پانزدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مساجد و بقاع متبرکه سنندج روزانه ضدعفونی می‌شود

مساجد و بقاع متبرکه سنندج روزانه ضدعفونی می‌شود

رییس اداره اوقاف و امور خیریه سنندج گفت: در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم، تمام مساجد، اماکن مذهبی، امامزاده‌ها و بقاع متبرکه سطح شهر به صورت روزانه ضدعفونی می‌شون

 دوشنبه 12 اسفند 1398   15  0      

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از ایرنا آرمان شریفی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی انتشار کرونا">ویروس کرونا و در راستای پیشگیری و حفظ سلامت عمومی، در حال حاضر مساجد پر تردد شهرستان سنندج که بیشترین آمار مراجعه کننده را دارند، ضدعفونی شده‌اند.
وی افزود: ضدعفونی و استریل کردن درب‌های ورودی و خروجی بقاع و اماکن متبرکه، ضریح مطهر، جامهری، سرویس بهداشتی و کلیه سطوحی که در معرض تماس عمومی قرار دارند به صورت دائم در بازه‌های زمانی مناسب صورت می‌گیرد.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه سنندج یادآور شد: در فاز اول این اقدام مساجد جامع سطح شهر سنندج و 14 مسجد واقع در مرکز شهر با همکاری کارشناسان بهداشت محیط ضد عفونی شده و قرار است این اقدام تا چند هفته آینده به صورت روزانه انجام گیرد.
وی اضافه کرد: نصب پوسترهای حوزه سلامت و پیشگیری در مساجد،برگزاری جلسات توجیهی با هیات امناء و خدام، ممنوعیت توزیع نذری در اماکن متبرکه از سایر اقدامات حوزه سلامت اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج در راستای مقابله با شیوع کرونا">ویروس کرونا است.
شریفی با اشاره به نقش تاثیر گذار وقف در حفظ سلامت جامعه گفت: هزینه این اقدامات بهداشتی از محل موقوفات مساجد پرداخت می‌شود و این مهم نشان دهنده نقش تاثیر گذار وقف در همه امور اجتماعی بخصوص سلامت و بهداشت است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار