• امروز جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سند مالکیت ۷۷۷ رقبه موقوفات در کردستان اخذ شد

سند مالکیت ۷۷۷ رقبه موقوفات در کردستان اخذ شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط کارشناسان حقوقی و ثبتی این اداره کل، سند مالکیت برای ۷۷۷ مورد از رقبات استان در سال جاری اخذ شد.

 پنج شنبه 19 دی 1398   244  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از ایرنا حجت‌الاسلام محمد کاروند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اسناد برای رقبات موقوفه‌های موجود در استان با کاربری‌های مسکونی، تجاری، اماکن دینی و مذهبی و بقاع متبرکه اخذ شده است.
وی افزود: در حال حاضر ۱۵ هزار و ۴۲۵ رقبه متصرفی در استان وجود دارد که تحت تولیت و مدیریت اوقاف است که از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۵۷ مورد دارای سند مالکیت هستند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: اخذ سند مالکیت برای موقوفات و رقبات حفاظت و صیانت از حقوق واقفین و اجرای امینانه نیات آنان است و در اولویت اقدامات و فعالیت‌های اوقاف قرار دارد.
وی تاکید کرد: امسال ۴۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال اجرای نیات موقوفات در استان انجام شده که ۲۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال آن در حوزه مساجد هزینه شده است.
حجت‌الاسلام کاروند گفت: همچنین یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال از این میزان در حوزه مدارس علوم دینی، ۹ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال نیات مذهبی، پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال نیات خیریه و ۳۸۰ میلیون ریال نیز در حوزه نیات اجتماعی هزینه شد.
وی همچنین به ثبت ۳۳ مورد وقف جدید در سال جاری اشاره کرد و افزود: از مجموع وقف‌های ثبت شده امسال ۲۱ مربوط مربوط به واقفان خیراندیش بانه‌ای، چهار مورد سنندج، سه مورد سقز، ۲مورد قروه و ۲ مورد بیجار بوده است.
استان کردستان دارای ۲ هزار و ۹۷۰ موقوفه با ۱۵ هزار و ۴۲۵ رقبه متصرفی، سه هزار و ۷۸ رقبه غیرمتصرفی و ۱۱۵ رقبه اشتراک و تولیت است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار