• امروز جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف ۱۴ هکتار زمین کشاورزی در بیجار

وقف ۱۴ هکتار زمین کشاورزی در بیجار

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از وقف مشارکتی ۱۴ هکتار زمین کشاورزی مرغوب توسط ورثای مرحوم مصطفی بهاری در روستای چشمه کاظم شهرستان بیجار خبر داد.

 سه شنبه 3 دی 1398   192  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کرستان ،حجت‌الاسلام محمد کاروند، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان ، با اشاره به استقبال گرم مردم استان کردستان طی سال جاری از وقف اظهار کرد: واقفان استان کردستان از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۳ وقف جدید را به ثبت رسانده‌اند.
وی افزود: از این تعداد ۲۱ وقف در بانه، چهار وقف در سنندج، سه وقف در بیجار، سه وقف در سقز، دو وقف در قروه به ثبت رسیده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از وقف مشارکتی ۱۴ هکتار زمین کشاورزی مرغوب توسط ورثای مرحوم مصطفی بهاری در روستای چشمه کاظم شهرستان بیجار خبر داد و بیان کرد: ارزش ریالی این موقوفه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی با اشاره به اینکه این موقوفه با نیت خیرات و مبرات و اجرای برنامه‌های قرآنی و مذهبی وقف‌ شده است، بیان کرد: بیشترین نیات موقوفات استان کردستان وقف مسجد بوده است که نیازمند فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه هستیم.
حجت‌الاسلام کاروند با اشاره به وجود دو هزار و ۲۵۰ موقوفه در سطح استان کردستان یادآور شد: این موقوفات دارای ۱۵ هزار و ۴۰۲ رقبه متصرفی، سه هزار و ۹۳ رقبه غیرمتصرفی و ۱۱۵ رقبه اشتراک تولیت هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار