• امروز جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۷۲۲ رقبه موقوفات کردستان سنددار شد

۷۲۲ رقبه موقوفات کردستان سنددار شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط کارشناسان حقوقی و ثبتی این اداره کل از اول امسال تاکنون برای ۷۲۲ مورد از رقبات استان سند مالکیت اخذ شده است.

 دوشنبه 27 آبان 1398   159  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از ایرنا حجت‌الاسلام محمد کاروند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اسناد برای رقبات موقوفه‌های موجود در استان با کاربری‌های مسکونی، تجاری، اماکن دینی و مذهبی و بقاع متبرکه اخذ شده است.
وی افزود: از این تعداد سند اخذ شده ۲۲۰ مورد برای رقبات در سنندج، ۱۰۸ مورد در قروه، ۱۰۷ مورد در مریوان، ۱۳۱ مورد در بانه، ۳۲ مورد در سقز و ۲۰ مورد نیز در شهرستان بیجار بوده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: در حال حاضر ۱۵ هزار و ۳۵۷ رقبه متصرفی در استان وجود دارد که تحت تولیت و مدیریت اوقاف است که ۱۲ هزار و ۵۱۸ مورد از این تعداد دارای سند مالکیت هستند.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۱ درصد موقوفات استان سند مالکیت دارند، اضافه کرد: اخذ سند مالکیت برای موقوفات و رقبات حفاظت و صیانت از حقوق واقفین و اجرای امینانه نیات آنان است و در اولویت اقدامات و فعالیت‌های اوقاف قرار دارد.
حجت‌الاسلام کاروند همچنین به ثبت ۲۵ مورد وقف جدید در سال جاری اشاره کرد و گفت: از مجموع وقف‌های ثبت شده امسال ۱۹ مورد مربوط به واقفان خیراندیش بانه‌ای و مابقی مربوط به‌ واقفان سایر شهرها و روستاهای استان بوده است.
وی تاکید کرد: تا پایان سال گذشته تعداد موقوفات استان ۲ هزار و ۲۱۸ مورد بود که  در سال جاری تاکنون این تعداد به ۲ هزار و ۲۴۳ وقف افزایش پیدا کرده و بیشترین نیات واقفان نیز مسجد و خانه‌های عالم بوده است.
استان کردستان دارای ۲ هزار و ۱۹۶۵ موقوفه با ۱۵ هزار و ۱۹۸ رقبه متصرفی، سه هزار و ۷۸ رقبه غیرمتصرفی و ۱۱۵ رقبه اشتراک و تولیت است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار