• امروز شنبه بیست و یکم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

منفعت موقوفات منفعت مردم است

منفعت موقوفات منفعت مردم است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان در جلسه تخصصی وقف با شهردار و رئیس شورای شهر گفت: منفعت موقوفات منفعت مردم و موقف العلیهم است

 چهارشنبه 3 مهر 1398   71  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ،حجت الاسلام کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان در جلسه تخصصی وقف با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر سنندج با اشاره به اهمیت تعامل و همکاری با شهرداری در راستای احقاق حقوق موقوفات گفت: موقوفات متعلق به مردم هستند و افزایش بهره وری و منفعت موقوفات موجب خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم این خاک و دیار خواهد شد.
وی ادامه داد:نیت اصلی ما حل مسائل در چهار چوب قانون میباشد و اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان آمادگی کامل برای برگزاری جلسات تخصصی با کارشناسان شهرداری سنندج را دارد.
حجت الاسلام کاروند ادامه داد: یکی از اولویت های سازمان اوقاف افزایش بهره وری موقوفات است و اوقاف کردستان در شهرستاهای مختلف پتانسیل های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری دارد و انتظار ما از شهرداری این است که در پروژه های خدمت رسانی به مردم از اوقاف حمایت نماید.
وی خاطر نشان کرد: 95 درصد موقوفات است برای مساجد است و عواید موقوفات هزینه اجرای نیت واقف و خدمت رسانی به مساجد دارای موقوفه استان خواهد شد.
کاروند با اشاره به این مطلب که شورای شهر شورای شهرداری نیست و شورای تمام نهادها و موقوفات نیز می باشد گفت:شورای شهر باید حامی موقوفات باشد و در راستای احیاء و احقاق حق و حقوق موقوفات حضور فعال داشته باشد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه بیان داشت: اعضای شورای شهرمنفعت اوقاف را با منفعت اشخاص اشتباه نگیرند زیرا منفعت موقوفات منفعت موقوف العلیهم است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار