• امروز پنج شنبه بیست و پنجم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نباید حقی از موقوفه‌ای ضایع شود/شورا  انتظاری از اوقاف ندارد

نباید حقی از موقوفه‌ای ضایع شود/شورا انتظاری از اوقاف ندارد

رئیس شورای شهر سنندج گفت: نباید حقی از موقوفه‌ای ضایع شود زیرا موقوفات امانات شرعی هستند که طی سالیان در این شهر وجود داشته و در خدمت مردم بوده‌اند.

 چهارشنبه 3 مهر 1398   13  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ،جلال شریعتی صبح امروز در نشست تخصصی وقف که با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و شهردار سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امید است با روی کار آمدن مدیرکل جدید این فضا به سمت تعامل و همکاری کشیده شود.
وی با اشاره به تاریخ وقف در استان کردستان گفت: موقوفات شاخصی در شهر سنندج و استان کردستان وجود دارد و جایگاه قانونی، شرعی و تاریخی اوقاف، مساجد و امامزادگان باید برای همه جای احترام باشد.
رئیس شورای شهر سنندج خاطرنشان کرد: ما هیچ انتظاری از اوقاف نداریم مگر تعامل و مدارا ضمن این مطلب که ما متعهد به این مطلب هستیم که اوقاف و موقوفات باید به حق و حقوق خودشان برسند.
وی تصریح کرد:‌ نباید حقی از موقوفه‌ای ضایع شود زیرا موقوفات امانات شرعی هستند که طی سالیان در این شهر وجود داشته و در خدمت مردم بوده‌اند.
وی با اشاره به عام‌المنفعه بودن خدمات اوقاف و شهرداری گفت: اگر اوقاف  و شهرداری قوی در سطح استان داشته باشیم این دو نهاد می‌توانند در همه نهادهای دیگر را نیز حمایت کنند و با خدمت‌رسانی به مردم شرایط را برای رفع کمبودها و مشکلات جامعه فراهم آورند.
گفتنی است؛ در حال حاضر در مجموع 2 هزار و 226 وقف در استان کردستان وجود دارد که یک‌هزار و 498 موقوفه استان معادل 95 درصد از کل موقوفات مربوط به مسجد و 616 موقوفه شامل خانه، مغازه، زمین و غیره است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار