• امروز پنج شنبه بیست و پنجم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

30 فرصت سرمایه گذاری در موقوفات کردستان شناسایی شد

30 فرصت سرمایه گذاری در موقوفات کردستان شناسایی شد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: در حوزه سرمایه گذاری موقوفات بیش از 30 مورد فرصت سرمایه گذاری در استان شناسایی شده است.

 دوشنبه 25 شهریور 1398   40  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان، حجت الاسلام محمد کاروند در نشست تخصصی وقف که با حضور نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس برگزار شد، اظهار کرد: مردم کردستان مردمی متدین و معتقد به سنت های دینی بالاخص سنت حسنه وقف هستند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان افزود: موقوفات شاخصی در استان کردستان وجود دارند که این نشان از اهتمام مردم این دیار از قدیم الایام به موضوع وقف دارد.
وجود 55 موقوفه غیر متصرفی در کردستان
وی با اشاره به وجود 55 متولی و موقوفه غیر متصرفی در استان گفت: بسیاری از موقوفات استان غیر متصرفی هستند و توسط متولیان مدیریت می شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان اضافه کرد: تعداد زیادی موقوفه نیز از قدیم الایام وقف شده ولی ثبت و شناسایی نشده اند که باید زمینه لازم برای شناسایی و صیانت از این موقوفات با حمایت نمایندگان مجلس فراهم آید.
کاروند ادامه داد: در حوزه سرمایه گذاری موقوفات بیش از 30 مورد فرصت سرمایه گذاری در استان شناسایی شده است.
وی تصریح کرد: تلاش می کنیم با جذب سرمایه گذار در زمینه هایی که جنبه خدمت گذاری و خدمت دهی داشته باشد بستر لازم برای افزایش بهره وری این موقوفات فراهم شود.
کاروند بیان داشت: نیت اوقاف برای سرمایه گذاری افزایش خدمت دهی به مردم و موقوفات است و تلاش داریم با شفاف سازی و اجرای امینانه نیت واقفین گامی در راستای توسعه سنت حسنه وقف در استان برداریم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار