• امروز شنبه بیست و یکم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توزیع بیش از ۱۶۷ بسته مهر تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند

توزیع بیش از ۱۶۷ بسته مهر تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند

طرح مهر تحصیلی با هدف اجرای امینانه نیت موقوفات مرتبط با کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان در استان کردستان برگزار شد

 پنج شنبه 21 شهریور 1398   78  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان،حجت الاسلام کاروند به اجرای طرح مهر تحصیلی در آستانه بازگشایی مدارس اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح و از محل اجرای نیات واقفان، ۱۶۷ بسته آموزشی و لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند استان توزیع شد.
وی با بیان اینکه این طرح در سه شهرستان سنندج، قروه و بیجار برگزار می شود، اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح، ۱۲۲ بسته وسایل آموزشی وتحصیلی دوره متوسطه و ۴۵ بسته تحصیلی دوره ابتدایی از محل موقوفه واقفان خیراندیش تهمینه مجید دخت و عبدالله احمد نسب در سنندج و شیخ جعفر و میرمحمود حسینی در قروه به ارزش ۲۱۵ میلیون ریال در اختیار دانش آموزان مستعد نیازمند قرار گرفت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد:  گروههای هدف طرح مهر تحصیلی دانش آموزان مستعد نیازمند، ایتام و دانش آموزان زبرپوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی و دیگر دانش آموزان نیازمند هستند.
طرح مهر تحصیلی از رسالت های سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش در امر کمک به تحصیل دانش آموزان است که همه ساله در آستانه ماه مهر و شروع سال تحصیلی برگزار می‌شود.
استان کردستان دارای ۲ هزار و ۱۹۶۵ موقوفه با ۱۵ هزار و ۱۹۸ رقبه متصرفی، سه هزار و ۷۸ رقبه غیرمتصرفی و ۱۱۵ رقبه اشتراک و تولیت است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار