• امروز پنج شنبه بیست و پنجم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

فرهنگ وقف و امورخیریه باید در جامعه نهادینه شود

فرهنگ وقف و امورخیریه باید در جامعه نهادینه شود

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: فرهنگ وقف در راستای توسعه امور خیریه باید در زندگی روزمره مردم و برنامه‌های مختلف نهادینه شود.

 پنج شنبه 14 شهریور 1398   39  0      

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز چهارشنبه در آیین امینانه نیات واقفان بانه با اشاره به اهمیت جایگاه وقف اظهار داشت: وقف در کردستان جایگاه خاصی دارد و نیت واقفان بر امور خیریه است که با در جامعه بیشتر نمود پیدا کند.
وی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی افزود: دشمنان خارجی با تحریم های اقتصادی می‌خواهند کشور را تحت فشار قرار دهند و مزدوران نیز در داخل با تبلیغات منفی به دنبال تضعیف نظام هستند.
آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی اضافه کرد: باید به خودمان ببالیم رهبری مقتدر داریم چراکه راهنمایی های ایشان باعث شکست دشمنان شده و اقتدار نظام اسلامی روز به روز در جهان بیشتر میشود.
وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم گفت: اهمیت این ماه و مقام و منزلت امام حسین (ع) آنقدر زیاد است که در احادیث  و روایات سفارش بسیاری درباره آن شده است.
نماینده ولی فقیه در کردستان  اظهار داشت: حرکت های ظلم ستیزی به تاسی از فرهگ عاشورا در دنیا شکل گرفته و در حال ترقی بوده و بسیاری از این حرکت ها به وسیله غیر مسلمانان در کشورهای غیر مسلمان استمرار پیدا کرده است.
وی  گفت: باید شعائر دینی و از جمله فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نمود پیدا کند و اهداف امام حسین در جامعه تبیین شود.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: باید مبلغان به موضوع امر به معروف و نهی از منکر در منابر توجه ویژه‌ای داشته باشند چراکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دینی، قانونی و شرعی ماست.
شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸هزار نفر جمعیت دز ۲۷۰ کیلوکتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار