• امروز پنج شنبه بیست و پنجم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۱۰ بقعه متبرکه کردستان میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی است

۱۰ بقعه متبرکه کردستان میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: همزمان با آغاز ماه محرم، طرح بصیرت عاشورایی در قالب سوگواره همراه با برنامه‌های متنوع مذهبی، فرهنگی و اجتماعی در ۱۰ بقعه متبرکه این استان آغاز شده است.

 سه شنبه 12 شهریور 1398   35  0      

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان ،حجت الاسلام محمد کاروند اظهار داشت: این سوگواره از روز دهم شهریور و همزمان با آغاز ماه محرم در ۱۰ بقعه متبرکه شاخص استان آغاز شده و تا اربعین حسینی ادامه دارد.
وی شعار اصلی و محوری سوگواره بصیرت عاشورایی را «کِرامَتُنا الشهادۀ» اعلام کرد و افزود: از جمله برنامه هایی که در قالب این سوگواره و در بقاع مجری طرح برگزار می شود، همایش رهروان حضرت زینب (س) برای بانوان است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: برپایی خیمه معرفت با محوریت پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره ازدواج، عفاف و حجاب وکودک و نوجوان در قالب بصیرت عاشورایی در راستای اجرای این طرح در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری در شب های دهه محرم، تجمع بزرگ لبیک یا حسین(ع)، ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی، احلی من‌العسل یا همایش نوجوانان حسینی و ویژه برنامه‌های روز تاسوعا، عاشورای حسینی و شام غریبان از دیگر برنامه هایی است که در قالب این طرح در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.
حجت الاسلام کاروند همچنین با اشاره به مشارکت ۱۵ مبلغ و روحانی در راستای برگزاری این طرح گفت: هفت نفر از این مبلغان اعزامی از قم، هشت نفر مبلغ و روحانی بومی و حدود ۱۰۰ نفر از اعضای هیات امنا، اعضای فرهنگی، خادمان افتخاری بقاع متبرکه مجری به زائران در قالب این طرح خدمت‌رسانی می‌کنند.
طرح سوگواره بصیرت عاشورایی هر سال در ایام محرم با هدف گسترش و تعمیق بصیرت در جامعه و به منظور اجرای بهتر نیات واقفان خیراندیش در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان کردستان برگزار می‌شود.
بیش از ۲ هزار مسجد و ۷۰ مکان مذهبی اعم از آرامگاه، مقبره و امامزاده و مکان استقرار چهار قرآن تاریخی در استان کردستان وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار