• امروز دوشنبه یکم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بیش از 150 هزار زائر از اماکن متبرکه کردستان بازدید کردند

بیش از 150 هزار زائر از اماکن متبرکه کردستان بازدید کردند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: در تعطیلات نوروز امسال و در قالب طرح آرامش بهاری، بیش از 150 هزار زائر از بقاع متبرکه و امامزادگان استان بازدید کردند.

 یک شنبه 18 فروردین 1398   61  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان،حجت الاسلام مصطفی نوروزی اظهار داشت: در این ایام بیشترین تعداد زائرین و گردشگران به ترتیب از امامزاده سید جلال الدین قروه (باباگرگر) و همچنین قرآن نگل بازدید کرده اند.
وی افزود: از این تعداد بازدید کننده، بیش از 13 هزار نفر در زائرسراهای امامزاده سید جلال الدین قروه و امامزادگان عبدالله، اسماعیل و محمد پیرتاج بیجار به صورت اقامت شبانه و موقت اسکان یافتند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان اضافه کرد: با توجه به شرایط جوی و بارش برف و باران تعداد بازدیدکنندگان از اماکن متبرکه استان نسبت به سال گذشته کاهش داشت اما در روز 13 فروردین بیشترین بازیدکننده را داشتیم و بیش از 40 هزار نفر از این اماکن بازدید کردند.
وی با اشاره به اینکه اسکان مسافران نوروزی در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه در قالب طرح آرامش بهاری انجام شد، یادآور شد: این طرح از 28 اسفند سال گذشته برای زائران و مسافران نوروزی در جوار بقاع متبرکه استان همراه با برنامه‌های فرهنگی و هنری آغاز شد و تا روز 14 فروردین امسال ادامه داشت.
حجت الاسلام نوروزی تاکید کرد: در کردستان حدود 70 بقعه متبرکه و امامزاده وجود دارد که امسال 6 بقعه از این تعداد در شهرستان های سنندج، قروه و بیجار میزبان طرح آرامش بهاری بودند.
وی گفت: امامزاده هاجرخاتون(س) سنندج، قرآن متبرک نگل، امامزاده سید جلال الدین(ع) باباگرگر قروه، امامزادگان عبدالله (ع)، اسماعیل (ع) و محمد (ع)، و امامزاده پیرتاج در شهرستان بیجار میزبان این طرح بودند.
حجت الاسلام نوروزی هدف از اجرای این طرح را تقویت باورهای دینی و فرهنگی، بهره برداری مطلوب از فضای معنوی امامزادگان و بقاع متبرکه و شناساندن امامزادگان و معرفی بقاع متبرکه به مسافران و زائران نوروزی اعلام کرد.
طرح آرامش بهاری سال گذشته در 15 امامزاده و بقعه متبرکه استان کردستان برگزار شده بود.
2 هزار و 50 مسجد و 70 مکان مذهبی اعم از آرامگاه، مقبره و امامزاده و مکان استقرار چهار قرآن تاریخی در کردستان وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار