• امروز سه شنبه یکم مرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

2 مورد وقف جدید در کردستان ثبت شد

2 مورد وقف جدید در کردستان ثبت شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به ثبت 2 مورد وقف در استان گفت: این وقف های جدید توسط واقفین و خیرین نیک اندیش شهرستان مریوان و برای احداث مسجد انجام شده است.

 پنج شنبه 15 آذر 1397   147  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان حجت الاسلام مصطفی نوروزی اظهار داشت: یک قطعه زمین مسکونی به مساحت 65 متر و ارزش 350 میلیون ریال از جمله وقف های جدید است که توسط واقف خیراندیش رحمان ابراهیمی وقف احداث مسجد در شهر مریوان شده است.
وی افزود: مورد دیگر نیز یک قطعه زمین به مساحت 240 متر مربع و به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال که توسط اقبال پور رحیمی در شهرستان مریوان وقف شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با بیان اینکه با ثبت این دو مورد تعداد وقف های جدید در سال جاری به 24 مورد رسیده است، گفت: هشت مورد از وقف های امسال مربوط به شهرستان بانه، 6 مورد مریوان، پنج مورد بیجار، سه مورد سقز و 2 مورد نیز مربوط به شهرستان سنندج بوده است.
وی اظهار داشت: همچنین در این مدت سه مورد از رقبات مربوط به مسجد روستای گُلانه از توابع شهرستان مریوان به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال شناسایی شده است.
حجت الاسلام نوروزی یادآور شد: این رقبات شامل یک مغازه به ارزش 300 میلیون ریال، یک قطعه باغ به ارزش 200 میلیون ریال و 107 اصله درخت به ارزش 2 میلیارد ریال بوده است که شناسایی و ثبت شد.
هم اکنون 2 هزار و 132موقوفه با 14 هزار و 714 رقبه متصرفی و 2 هزار و 941 رقبه غیر متصرفی در استان کردستان وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار