• امروز جمعه دوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف مال از بزرگ‌ترین کارهای نیک است

وقف مال از بزرگ‌ترین کارهای نیک است

حاج ماموستا خدایی امام جمعه سنندج:وقف مال از بزرگ‌ترین کارهای نیک است

 جمعه 18 آبان 1397   40  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از فارس ،، ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سنندج، اظهار کرد: حضور دشمن شکن مردم ایران به ویژه مردم ولایت‌مدار کردستان در راهپیمایی 13 آبان جاری جواب دندان‌شکنی برای استکبار جهانی و در راس آنها رئیس جمهور دیوانه آمریکا بود.
وی ضمن گرامیداشت هفته وقف و تبریک آن به تمام مسلمانان جهان افزود:  وقف یعنی حفظ آن مال که قابل درآمد است برای مالک اصلی آن که مالک اصلی همه داریی‌های انسان خداوند است.
امام جمعه سنندج اضافه کرد: انسان با وقف مال خود در راه خدا آن را برای همیشه منشا خیری برای خود در دنیا و قیامت می‌کند.
ماموستا خدایی با بیان اینکه وقف در دین اسلام حقیقت اساسی و قرآنی است، گفت: خداوند در آیات متعدد قرآن مجید درباره اهمیت وقف مسلمانان را آگاهی و به انجام وقف بهترین اموالشان دستور داده است.
وی با بیان اینکه وقف مال از بزرگ‌ترین کارهای نیک است، افزود: انسان در وقف باید بهترین مال خود را بخشش کند تا مورد قبول خداوند قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه وقف نیات مختلفی دارد، گفت: وقف علم، وقف قلم، وقف مال از انواع وقف است و این حسنه جاریه باید در جامعه به شیوه‌های مختلف فرهنگ‌سازی شود.
وی اضافه کرد: تحریم اقتصادی از سوی دشمنان یک جنگ روانی است که تنها با هدف تضعیف روحیه مردم صورت می‌گیرد.
به گفته وی، این رسالت آحاد جامعه است که با صبر و شکیبایی و اراده و ایمان در برای توطئه‌های دشمنان ایستادگی کنند چون بر اساس وعده الهی، پیروزی با امت اسلام خواهد بود.
وی حرکت در مسیر منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی را بهترین راهکار برای مقابله با هجمه‌های دشمنان عنوان کرد و گفت: تا زمانی که نظام اسلامی گام‌های رشد را با این سرعت می‌پیماید دشمنی و توطئه‌های ایادی استکبار علیه ایران ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به هجمه‌های گسترده اقتصادی دشمنان علیه ایران گفت:‌ به فرموده مقام معظم رهبری، ملت ایران به ویژه نسل جوان باید ابتکار و نوآوری را سرلوحه کار خود قرار داده و با اراده و تکیه بر نیروی ایمان و توانایی‌های داخلی زمینه رشد و اقتدار هرچه بیشتر کشور را فراهم سازند.
وی اضافه کرد: ایران علاوه بر برخورداری از پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی، با تکیه بر نیروی ایمان در برابر دشمنان ایستاده و هجمه‌ها و توطئه‌های آنها را نقش برآب می‌کند.
وی اضافه کرد: مبارزه نظام جمهوری اسلامی با تروریست در خارج از مرزهای کشور موجب امنیت پایدار در کشور و صلح منطقه‌ای می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار