• امروز جمعه دوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۴۰ هزار کردستانی حافظ قرآن شدند

۴۰ هزار کردستانی حافظ قرآن شدند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان از تربیت ۴۰ هزار نفر حافظ قرآن کریم از سال ۹۰ تاکنون در استان خبر داد.

 پنج شنبه 17 آبان 1397   32  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از ایکنا ، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: طرح تربیت حافظان قرآن کریم امسال به صورت مشارکتی و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش در حال اجرا است.
وی سهمیه استان کردستان در طرح تربیت حفاظ قرآنی ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: در نیمه نخست امسال در مجموع چهار هزار و ۱۷۶ نفر در کلاس‌های قرآنی این طرح شرکت کردند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان در این مدت را مربوط به شهرستان‌های سنندج و بیجار دانست و اعلام کرد: تعداد شرکت‌کنندگان این طرح در شهرستان سنندج یک هزار و ۶۰۸ نفر و در شهرستان بیجار یک هزار و ۴۵۶ نفر بوده‌اند.
وی بیان کرد: شرکت‌کنندگان در طرح تربیت حافظان قرآن کریم در کلاس‌های مختلف حفظ شامل حفظ موضوعی، حفظ جزء ۳۰ و حفظ صور منتخب شرکت می‌کنند.
حجت‌الاسلام نوروزی با بیان اینکه در سال های گذشته کردستان در زمینه تربیت حافظان جزو استان‌های برتر بوده است، ادامه داد: سال گذشته ۶ هزار و ۴۹۷ نفر از شرکت‌کنندگان کلاس‌های طرح حفظ قرآن در آزمون سراسری حفظ مفاهیم شرکت کردند.
وی در پایان از تربیت ۴۰ هزار نفر حافظ قرآن کریم از سال ۹۰ تاکنون در استان خبر داد و یادآور شد: طرح تربیت حافظان قرآن کریم از سال ۹۰ در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ در کشور اجرا شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار