• امروز جمعه دوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت ۵ موقوفه جدید در ۶ ماهه اول امسال در بیجار

ثبت ۵ موقوفه جدید در ۶ ماهه اول امسال در بیجار

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیجار: در ۶ ماهه اول امسال پنج موقوفه جدید با ارزشی بالغ بر ۴ میلیارد ریال ثبت شده است.

 پنج شنبه 17 آبان 1397   38  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از ایسنا ، منطقه کردستان عباس ایزدی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار امروز (شنبه، ۱۲ آبان) در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بیجار که در ساختمان این اداره برگزار شد، با اشاره به در پیش رو بودن دهه وقف و مصادف بودن هر ساله این دهه با دهه آخر ماه صفر اظهار کرد: بیشترین نیت موقوفات در ایران اسلامی و به طبع آن در شهرستان بیجار به نیت روضه خوانی سیدالشهداست.
وی افزود: اختصاص یک دهه برای وقف نشان دهنده اهمیت و ضرورت امر وقف در اسلام است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار با بیان اینکه شعار دهه وقف امسال همه واقف باشیم است، گفت: این شعار بیانگر آن است که هر کسی می تواند در این امر خیر موثر باشد.
وی با اعلام اینکه خبرنگاران و اصحاب رسانه می توانند در ترویج فرهنگ وقف تاثیرات زیادی داشته باشند، تصریح کرد: بسیاری از مردم از آثار، برکات و پیامد های وقف اطلاع ندارند و خبرنگاران و اصحاب رسانه می توانند با ترویج وقف در راستای منویات مقام معظم رهبری گام بردارند.
ایزدی در ادامه، با بیان اینکه در سطح شهرستان بیجار ۹۶ موقوفه منفعتی دارای درآمد وجود دارد، ادامه داد: از این تعداد ۴۳ موقوفه متصرفی و ۵۳ موقوفه غیر متصرفی هستند.
وی با تأکید بر اینکه سنت وقف در شهرستان بیجار سابقه طولانی دارد، خاطر نشان کرد: این امر نشان از این دارد که مردم این منطقه مردمانی خیر خواه و نوع دوست بوده اند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار اعلام کرد: در شهرستان بیجار ۱۶ امامزاده و ۲۲۴ مسجد در سامانه جامع موقوفات ثبت شده است.
وی همچنین گفت: در شش ماهه اول امسال در شهرستان بیجار ۵ وقف جدید با ارزشی بالغ بر چهار میلیارد ریال ثبت شده است.
وی با تأکید بر اینکه یکی از طرح های اداره اوقاف و امور خیریه جذب مشارکت های خیرین در آبادانی بقاع متبرکه است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۲ میلیارد و ۵۳۶ میلیون ریال توسط خیرین جهت آبادانی بقاع متبرکه سطح شهرستان جذب شده است.
ایزدی با اعلام اینکه هزینه‌های بدست آمده از موقوفات صرف نیت واقف می شود، خاطرنشان کرد: در نیات خیریه بیش از ۱۵۰ میلیون ریال، اجرای نیات مذهبی بیش از ۵۲۱ میلیون ریال، نیت کمک به حوزه علمیه بیش از ۷۵ میلیون ریال، اجرای نیات مساجد ۱۴۸ میلیون ریال و نیات حفظ و نگهداری از موقوفات ۵۶۳ میلیون ریال هزینه شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار