• امروز جمعه دوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وجود 294 موقوفه در شهرستان بانه

وجود 294 موقوفه در شهرستان بانه

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بانه گفت: در حال حاضر شهرستان بانه دارای 294 موقوفه و هزار 656 رقبه است.

 پنج شنبه 17 آبان 1397   33  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از ایسنا آرمان شریفی، در گفت‌وگو با ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان بانه دارای 294 موقوفه و هزار 656 رقبه است.
وی با اشاره به اینکه این رقبات در بخش‌های کشاورزی، آموزشی، تجاری و مسکونی هستند، افزود: 99 درصد نیت واقفان بانه‌ای مربوط به مساجد است و تمام هزینه‌های جاریه مساجد از این رقبات تامین می‌شود.
شریفی با اعلام اینکه اداره اوقاف بانه حدود 400میلیون را برای تأمین مایحتاج ضروری هزینه کرده است، بیان کرد: در راستای اجرای برنامه‌های دهه اوقاف 20 ویژه برنامه فرهنگی از جمله برگزاری کلاس‌های حفظ قرآن کریم را انجام می‌دهد.
وی با اشاره به پیگیری 63 پرونده حقوقی در مورد اموال موقوفه و طرح در مراجع قضایی به دنبال مطالبه گری از اموال موقوفه هستیم، عنوان کرد: در این راستا برای سنددار کردن اموال موقوفه اقدام کرده ایم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بانه با اشاره به وقف های جدید ثبت شده در سال جاری بیان کرد: هشت مورد وقف جدید در سال جاری در بانه به ثبت رسیده است که ازاین لحاظ جایگاه اول استان را داریم.
وی با اعلام اینکه وقف منزل مسکونی پاکبان خیراندیش بانه به ارزش500میلیون تومان یکی از وقف های جدید امسال بوده است، گفت: این واقف خیراندیش منزل مسکونی خود را وقف فعالیت‌های قرآنی کرده است.
شریفی به بیمه 56 نفر از خادمان مساجد در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: خادمان مساجد فقط 25 درصد بیمه خود را پرداخت می کنند و مابقی توسط اداره اوقاف تأمین می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار