• امروز جمعه دوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۱۶۰ میلیارد تومان از موقوفات در اختیار دستگاه های دولتی است

۱۶۰ میلیارد تومان از موقوفات در اختیار دستگاه های دولتی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان گفت: در حال حاضر ۱۶۰ میلیارد تومان از اموال موقوفات استان در اختیار دستگاه های دولتی و اجرایی کردستان است که در حال بازگرداندن آنها هستیم.

 پنج شنبه 17 آبان 1397   35  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از مهر،  حجت الاسلام مصطفی نوروزی شامگاه دوشنبه در همایش وقف و روحانیون، اظهارداشت: متاسفانه از طریق تعدادی از دستگاه های دولتی و اجرایی بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان از اموال موقوفه استان تصرف شده که با مستندسازی این اموال در تلاش هستیم آنها را به اوقاف برگردانیم.
وی با بیان اینکه ما باید وقف های موجود را توسعه دهیم تا بتوانیم میزان درآمد موقوفات را افزایش داده و ثمرات و برکات موقوفات را در جامعه بیشتر کنیم، افزود: در این راستا در تلاش هستیم تا با افزایش رقبات و سرمایه گذاری در موقوفات بتوانیم خدمات بیشتری به جامعه ارائه دهیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان با اشاره به اینکه ما معتقدیم که هر چه در راستای اجرای نیت واقفان عمل کنیم، می توانیم اعتماد مردم را برای ثبت وقف های جدید بیشتر جلب کنیم، ادامه داد: تمام اطلاعات موقوفات استان در سامانه جامع موقوفات ثبت می شود که این امر موجب شفاف سازی مالی موقوفات شده است.
حجت الاسلام نوروزی یادآور شد: ثبت وقف های جدید نیز یکی دیگر از برنامه های اصلی اداره اوقاف و امور خیریه استان است که در این راستا زمینه ثبت وقف های مشارکتی جدید فراهم شده است.
وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: فرهنگ وقف با توجه به آثار و برکات آن در جامعه باید روز به روز گسترش یابد که در این راستا ماموستایان و ائمه جمعه می توانند اداره اوقاف و امور خیریه را یاری دهند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان گفت: مقام معظم رهبری سه راهبرد اساسی حفاظت و حراست از موقوفات موجود، توسعه موقوفات موجود و ایجاد وقف های جدید را برای سازمان اوقاف و امور خیریه تعیین کرده اند که این سازمان در راستای اجرایی کردن منویات رهبری حفظ و صیانت از موقوفاتی که میراث گذشتگان بوده را در دستور کار خود قرار داده است.
حجت الاسلام نوروزی در پایان سخنان خود اظهارداشت: در حال حاضر در استان کردستان دو هزار و ۲۰۰ موقوفه و بیش از ۱۷ هزار رقبه داریم که این موقوفات و رقبه آن به نحو مطلوب حفاظت و صیانت می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار