• امروز جمعه دوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

احداث دارالقرآن یکی از وقف های جدید در شهرستان سقز است

احداث دارالقرآن یکی از وقف های جدید در شهرستان سقز است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز گفت: سه وقف جدید شامل احداث دارالقرآن، احداث مسجد و وقف زمین کشاورزی برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان بی‌بضاعت و ۳۵۰ جلد قرآن در شهرستان سقز ثبت شد و با مشارکت یکی از موقوفات، موقوفه مجیده مجیدیه ساخته می‌شود.

 پنج شنبه 17 آبان 1397   34  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از ایکنا جهاندار امجدی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، با اشاره به اینکه حفظ موقوفات بزرگترین خدمت به وقف است، اظهار کرد: در     راستای حفظ موقوفات همچنین، ۳۰ فقره حکم قضایی علیه متصرفان موقوفات شهرستان سقز صادر شد.
وی افزود: سه وقف جدید شامل احداث دارالقرآن، احداث مسجد و وقف زمین کشاورزی برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان بی‌بضاعت و ۳۵۰ جلد قرآن در شهرستان سقز ثبت شد و با مشارکت یکی از موقوفات، موقوفه مجیده مجیدیه ساخته می‌شود.
وی با بیان اینکه ۷۰۰ نوع نیت واقف در کشور شناسایی شده و بیشتر نیات واقفان سقز، مذهبی و دینی است، اعلام کرد: واقفان شهرستان سقز در وقف‌های جدید بر اساس نیازهای جامعه از جمله کمک به ایتام، ازدواج جوانان و ... اموال خود را وقف می‌کنند.
رئیس اداره اوقاف شهرستان سقز با اشاره به بیمه کردن خادمان کمتر از ۵۰ سال بدون سابقه بیمه و بیشتر از ۵۰ سال دارای سابقه بیمه ادامه داد: در این راستا ۲۰  درصد حق بیمه توسط دولت و هفت درصد توسط افراد پرداخت می‌شود که تاکنون ۶۵ خادم مسجد بیمه تأمین اجتماعی شده‌اند.
وی با بیان اینکه بر اساس اجماع علما، وقف، صدقه جاریه است، گفت: صحاب رسانه با اطلاع رسانی و آگاته کردن مردم از ثمرات و خیرات و برکات وقف می توانند واقف باشند.
امجدی با بیان اینکه حوزه فعالیت اداره اوقاف سقز در سه زمینه موقوفات، قرآنی و بقاع متبرکه و مساجد است عنوان کرد: شهرستان سقز دارای ۳۵۰ موقوفه با هزار و ۴۷۰ رقبه است که از این تعداد رقبات هزار و ۲۵۰ رقبه منفعتی و ۲۲۰ مورد انتفاعی است.
وی در پایان یادآور شد: ۹۹ درصد موقوفات برای مساجد و هزینه درآمد موقوفات بر اساس نیت واقفان و بزرگترین موقوفه سقز، وقف مسجد ملا ابراهیم است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار