• امروز جمعه دوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت ۲۸۸ وقف جدید در کردستان/ کسب دو رتبه برتر کشوری در مسابقات سراسری قرآن

ثبت ۲۸۸ وقف جدید در کردستان/ کسب دو رتبه برتر کشوری در مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به رغبت مردم به ثبت وقف‌های جدید گفت: ۲۸۸ وقف جدید طی دو سال اخیر در استان کردستان به ثبت رسیده است.

 دوشنبه 14 آبان 1397   53  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان به نقل از  ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان امروز، ۱۳ آبان ماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: وقف زیباترین هدیه و ماندگارترین احسان است و در حال حاضر می‌تواند شاه کلید حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه باشد.
وی با اشاره به اینکه در مجموع ۲ هزار و ۱۲۳ موقوفه در استان کردستان وجود دارد، افزود: ۱۴ هزار و ۷۱۴ مورد رقبه متصرفی و ۲ هزار و ۹۴۱ رقبه غیرمتصرفی هم در کردستان وجود دارد.
سنددار کردن دو هزار و ۱۷۰ رقبه در کردستان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به سنددار کردن دو هزار و ۱۷۰ رقبه، بقعه متبرکه و امامزاده در استان، عنوان کرد: در سه سال اخیر طرح جامع موقوفات در جهت توسعه و ساماندهی بقاع و اماکن متبرکه استان برای ۱۷ بقعه در استان تهیه شده است.
وی با اشاره به بازسازی و مقاوم سازی بنای بقعه متبرکه امامزاده شاهزاده یحیی (ع)، حبیبه خاتون (س) و بقعه امامزاده فاضل(ع) در شهرستان بیجار، تصریح کرد: سه طرح سرمایه گذاری هم جهت احیاء، عمران و آبادانی موقوفات در استان به تصویب رسیده است.
حجت‌الاسلام نوروزی به برگزاری ۱۴۰ ویژه برنامه در بقاع و اماکن متبرکه استان اشاره و ذکر کرد: ۲۰۰ نشست تخصصی وقف با حضور روحانیون و ائمه جمعه و بازاریان و اصحاب رسانه و ... در استان برگزار شده است.
۲۸۸ وقف جدید در کردستان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان در ادامه به تعداد وقف‌های جدید استان به تفکیک شهرستان‌ها اشاره و اعلام کرد: شهرستان بانه ۲۸، بیجار ۳۴، سنندج و کامیاران ۱۱۱، سقز ۳۱، قروه ۱۵ و مریوان ۶۹ مورد وقف جدید داشته‌اند.
وی به آمار وقف‌های منفعتی استان هم اشاره و بیان کرد: در شهرستان بانه ۱۶، بیجار ۲۸، سنندج و کامیاران ۱۶، سقز ۶، قروه ۱۳ و مریوان ۲۸ مورد وقف منفعتی بوده است.
حجت‌الاسلام نوروزی ذکر کرد: ۹ موقوفه جدید هم در شهرستان‌های کامیاران، سنندج، قروه، سقز و دیواندره در استان کشف شده است.
وی با بیان اینکه براساس مصوبه مجلس تولیت تمامی اماکن زیارتی و قدمگاه‌ها با اداره اوقاف است، عنوان کرد: سند شش دانگ قدمگاه خضر زنده در شهر سنندج را داریم و متولی اصلی آن هستیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با شرکت شش هزار و ۵۰۰ نفر، خاطرنشان کرد: امسال برای اولین بار در چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری اوقاف کشور، دو رتبه برتر کشوری در رشته حفظ کل بانوان و ترتیل آقایان را کسب کردیم.
وی با اشاره به وقف مصحف شریف به عنوان یکی از وقف‌های جدید در سطح کشور بیان کرد: در راستای توسعه و ترویج وقف قرآنی اداره اوقاف استان به چاپ و توزیع پنج هزار مصحف شریف قرآن در استان اقدام کرده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار