• امروز جمعه دوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نماینده ولی‌فقیه در کردستان: سادات باید الگوی مناسبی برای جوانان جامعه باشند

نماینده ولی‌فقیه در کردستان: سادات باید الگوی مناسبی برای جوانان جامعه باشند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: خداوند متعال این امتیاز را به سادات داده است که از نسل ائمه اطهار(ع) باشند، بنابراین سادات واقعی باید با تأسی از فرامین، احادیث و رهنمودهای ارزنده ائمه اطهار و رفتار و اخلاق حسنه الگوی شایسته و مناسبی برای جامعه باشند.

 شنبه 28 مهر 1397   69  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان،حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد حسینی شاهرودی،  در همایش شجریه طیبه (سادات) استان کردستان که در امامزاده پیرمحمد سنندج برگزار گردید اظهارداشت: دلیل اصلی احترام به سادات، آیه شریفه مودّت است که خداوند تعالی به پیامبر(ص) امر می کند که به مردم بگوید که با خویشاوندان وی دوستی و مودت نمایند،که این دوستی و محبت، خود، مصداقی از احترام است.
نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: البته این احترام یک امر طبیعی است و نشانه محبت به پیامبر است یعنی اگر کسی شخصی را دوست داشته باشد، منتسبین به او را هم دوست خواهد داشت و مورد احترام قرار می دهد، و همین یعنی احترام  و یاد پیامبر اسلام و گرامی داشت اهداف آن حضرت.
نماينده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به فرموده پیامبر(ص) خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) فرموده اند اکرام  و احترام کنید خوبان ذریه مرا به خاطر خدا و بدان ایشان را براى من.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی گفت: سادات به واسطه شرف انتساب به پیامبر(ص)، مسئولیّت بیشترى دارند که رعایت احکام و تکالیف را نسبت به آنها موکّدتر مى‏‌نماید.
وي بیان داشت: پیامبر اکرم به دستور خود خداوند اجر و مزد رسالتش را دوستی و احترام و محبت به خویشان و ذریه اش قرار داده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: آن‌ها که از نسل شجره طیبه سادات هستند با دیگران فرق دارند و این تفاوت به‌گونه‌ای زندگی سادات را سخت می‌کند، همان‌گونه که سادات از دیگران انتظار دارند که احترام آن‌ها را حفظ کنند؛ خودشان هم باید حرمت اجداد خودشان را نگه دارند؛ چون جامعه ما نگاه ویژه‌ای به سادات دارد؛‌ سادات باید اخلاق و رفتارشان متأثر از اجدادشان باشد.
وی تأکید کرد: خداوند متعال این امتیاز را به سادات داده است که از نسل ائمه اطهار باشند بنابراین سادات واقعی باید با تأسی از فرامین، احادیث و رهنمودهای ارزنده ائمه اطهار و رفتار و اخلاق حسنه الگوی شایسته و مناسبی برای جامعه باشد.
وی حضرت زهرا (س) را هدیه خداوند به پیامبر و بشریت دانست وگفت: کوثر رسالت، آن است که نسل پاک پیامبر از ناحیه دخت بزرگوارش زهرای بتول استمرار یافته است. بنابراین، خداوند به او نسلی عطا می کند که با گذشت زمان باقی خواهد ماند و خیرش چنان است که شامل همه بشریت خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمين حسيني شاهرودی گفت: کوثر را به معنای« خیر بسیار فروان» معنا کرده اند. به ظاهر کوثر همه نعمت های را که خداوند به پیامبر گرامی(ص) عنایت کرده شامل می شود. زیرا این سوره مبارکه در نکوهش کسانی نازل شده است که بر رسول خدا صلی الله علیه واله به نداشتنِ فرزندِ پسر، عیب جویی می کردند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: درباره مقامات و فضائل ائمه اهل البيت ـ عليهم السلام ـ نقل شده است، به حدي وسيع و گسترده است چنان كه آیات متعدّدی نیز دربارۀ دشمنان و مخالفان پیامبر (صلّی الله علیه وآله) و اهل بیت (علیهم السلام) نازل شده است
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون جمهوری اسلامی ایران بیش از 80 میلیون نفر جمعیت دارد، خاطرنشان کرد: از این تعداد بیش از7 میلیون نفر سادات بنی‌الزهرا هستند.
حجت الاسلام والمسلمين حسيني شاهرودی افزود: خداوند چنین تدبیر کرده که انقلاب اسلامی، تا آخر رهبرانش از فرزندان حضرت زهرا(س) می باشند. و همه کشورهایی که به این انقلاب می پیوندند نقش کسانی است که از این نسل هستند ودرآن کشور زندگی می کنند.
وي در پایان تصریح کرد: در کشورهای اسلامی کسانی هستند که از فرزندان پیامبر (ص) می باشند و با روحیه وحدت و برادی برای گسترش اسلام ناب محمدی تلاش می کنند و این نسل با برکتی که در اقصی نقاط جهان پراکنده هستند باید مورد احترام قرارگیرند و خداوند اینها رادوست دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار