• امروز شنبه چهارم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت ۱۸۰۰ رقبه مسکونی سنندج در سامانه جامع موقوفات

ثبت ۱۸۰۰ رقبه مسکونی سنندج در سامانه جامع موقوفات

رییس اداره اوقاف شهرستان سنندج با اشاره به اینکه مشخصات تمامی رقبات موجود در سطح شهرستان در سامانه جامع موقوفات ثبت شده است، گفت: هزار و ۸۰۰ رقبه مسکونی در این شهرستان وجود دارد.

 چهارشنبه 21 شهریور 1397   72  0      

به گزارش  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از خبرنگارمهر، ادریس هنرور  در نشست تخصصی رسانه ای معرفی سامانه جامع اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه استان در سنندج گفت: از سال ۸۹ این سامانه در استان کردستان و به تبع شهرستان سنندج راه اندازی شده و مشخصات رقبات اعم از حدود جغرافیایی، متراژ، موقیت مکانی و مسخصات مستاجر در آن ثبت شده است.
وی با بیان اینکه حواله یک کارشناس و تمامی اسناد در این سامانه باید توسط چند نفر تایید شود و همین مانع از اختلاس شده و می شود، عنوان کرد: تمامی تراکنش های مالی، عملیات اجراه، صدور قبض، غبارروبی و هر نوع حساب مربوط به موقوفات و بقاع متبرکه استان از طریق این سامانه انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه برای املاک مسکونی و تجاری وقفی این اداره کل پول پیش دریافت نمی کند، بیان کرد: اجاره بها هم براساس موقعیت مکانی ملک از ۳۰۰ هزار تومان تا یک و دو میلیون تومان تعیین می شود.
هنرور اظهارداشت: در سطح شهرستان ۸۷۰ رقبه تجاری وجود دارد که اکثر آنها به صورت سرقفلی واگذار شده و سالیانه اجاره آن پرداخت می شود.
رییس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان سنندج اضافه کرد: ۱۸۰ رقبه مسکونی-تجاری هم در این شهرستان وجود دارد که سالانه از طریق مزایده واگذار می شود.
هنرور بیشترین اجرای نیت موقوفات در این شهرستان را مربوط به موقوفه حاج شیخ محمد خواند و افزود: براساس نیت واقف درآمد حاصله صرف هزینه روزانه مسجد، آبادانی آن، طلاب، مدرسین، روحانیون و حفظ عین موقوفه می شود.
وی بیان کرد: جالب ترین نیت واقف هم در سال جاری مربوط به طهمینه مجید دخت است که ملک خود را برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت وقف کرده است و در آمد آن از طریق مراکز خیریه به این دانش آموزان پرداخت می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار