• امروز شنبه چهارم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری ویژه برنامه های بصیرت عاشورایی در۱۴بقعه متبرکه کردستان

برگزاری ویژه برنامه های بصیرت عاشورایی در۱۴بقعه متبرکه کردستان

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف کردستان گفت: ویژه برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در ۱۴ بقعه متبرکه استان برگزار می شود.

 چهارشنبه 21 شهریور 1397   94  0      

به گزارش  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل از خبرنگارمهر، حجت الاسلام میثم عباسپور امروز سه شنبه در نشست با جمعی از خبرنگاران استان در سنندج به برنامه های سوگواره  بصیرت عاشورایی در استان اشاره کرد و گفت: این برنامه از ۲۰ شهریورماه تا ۱۷ آبانه همزمان با ماه محرم الحرام در راستای تقویت وحدت برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه این برنامه را در استان بومی کرده ایم، عنوان کرد: اهل سنت به خاندان نبی مکرم اسلام(ص) ارادت ویژه ای دارند و مردم این استان همواره در مناسبت های مختلف و به شیوه های متعدد علاقه و ارادت خود را نشان دادند.
وی با بیان اینکه در اجرای این برنامه از ظرفیت هیئت امنا و مدیران مراکزفرهنگی وقرآنی بهره برده می شود، بیان کرد: برنامه بصیرت عاشورایی در دو محور فرهنگی، تبلیغی و مذهبی و اجرای امینانه نیت واقفین در سازمان اوقاف اجرا می شود.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه کردستان با اعلام اینکه ۱۵ موقوفه در شهرهای سنندج، بیحار و قروه ویژه عزاداری امام حسین(ع) وجود دارد، افزود: برخی از این موقوفات دارای عواید اند و تعدادی هم هیچ عایدی ندارند.
حجت الاسلام عباسپور با اشاره به اینکه اجرای نیت واقفین مستلزم پرداخت حق الاجاره از سوی مستاجران است، ادامه داد: منابع مالی در این حوزه کم است به همین دلیل از ظرفیت خیران برای اجرای برنامه های عزاداری امام حسین(ع) دراستان استفاده می کنیم.
وی  با بیان اینکه بزرگترین موقوفه ما امان الله خان ثانی است که نیت واقف آن برای عزاداری امام حسین(ع) است، بیان کرد: در سطح استان ۱۴ بقعه متبرکه مجری برنامه های سوگواره و بصیرت عاشورایی هستند.
وی عنوان کرد: همایش شیرخوارگان حسینی به مناسبت شهادت حضرت علی اصغر(ع) و  مراسم سوگواره احلی من العسل در شهرهای سنندج، بیجار و قروه در این ایام برگزار می شود.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه کردستان گفت: امسال هم موکب استان در کربلای معلی در راستای برگزاری مراسم اربعین حسینی مستقر می شود.
حجت الاسلام عباسپور از دیگر برنامه های این ایام را برپایی خیمه های معرفت با حضور مبلغین اهل تسنن و تشیع خواند و گفت: ۵۰ مبلغ به که ۲۵ نفر آنها را مبلغین بومی استان تشکیل دادند در این خیمه ها مستقر خواهند شد و به سوالات شرعی مردم پاسخ می دهند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار