• امروز شنبه بیست و پنجم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

متولیان نقش بسزایی در احیاء موقوفات کردستان داشته اند

متولیان نقش بسزایی در احیاء موقوفات کردستان داشته اند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان در جلسه تخصصی وقف با متولیان استان کردستان از عملکرد متولیان استان ابراز رضایت کرد و گفت:متولیان خوشبختانه فعالیت های بارزی در زمینه احیاء موقوفات استان کردستان داشته اند و جایگاه تاثیر گذاری در زمینه وقف و امور خیریه استان دارند.

 پنج شنبه 15 شهریور 1397   322  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان،جلسه تخصصی وقف با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه و متولیان موقوفات امان الله خان ثانی،بازار بزرگ آصف،ابوالقاسم خان صادق وزیری،محمد تقی معتمد وزیری،ماهرخسار خانم و موقوفه خانم بزرگ کامیاران برگزار شد .
حجت الاسلام مصطفی نوروز ی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان در این نشست تخصصی گفت: متولیان موقوفات کردستان عملکرد رضایت بخشی در حوزه احیاء موقوفات داشته اند و با توجه به نظارت های صورت گرفته بسیاری از موقوفات غیر متصرفی استان از زمان تعیین متولی قانونی کاملاً احیاء گردیده و همواره شاهد پیشرفت روز افزون موقوفات بوده ایم .
وی با اشاره به تعامل اوقاف و متولیان گفت: بنده از روز اولی که در استان کردستان به عنوان مدیر کل منصوب شدم وظیفه قانونی و شرعی خود دانسته ام که از حق و حقوق کلیه موقوفات چه متصرفی و چه غیر متصرفی دفاع کنم و این امر را به عنوان یک اولویت برای کلیه ادارات اوقاف و امور خیریه استان کردستان تعریف کرده ام.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان خاطر نشان کرد:در سالجاری همچون دو سال گذشته اوقاف و امور خیریه با همکاری متولیان و خیرین استان اقدام به برپایی موکب در شهر کربلا از محل اجرای نیت متولیان موقوفات استان خواهد داشت.
وی ادامه داد: کمک های متولیان باید شرعی و قانونی و از محل اجرای نیت موقوفات و یا حق التولیه پرداخت گردد و یک ریال به غیر از این دو منبع شرعاً جایز نیست.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان خاطر نشان کرد:موقوفات استان کردستان با نیت روضه خوانی و اطعام زائرین حضرت سید الشهدا(ع) ،کمک و مساعدت خیرین و متولیان امسال نیز در کربلای معلی میزبان زائرین اربعین خواهند بود .
لازم به ذکر است در پایان این نشست از متولیان فعال در برپایی موکب سال 96 اوقاف و امورخیریه کردستان تجلیل به عمل آمد
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار