• امروز یک شنبه بیست و نهم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

قدمگاه خضر زنده نگین سبزی در قلب آبیدر

قدمگاه خضر زنده نگین سبزی در قلب آبیدر

قدمگاه خضر زنده مسجدی در قلب ارتفاعات کوه آبیدر که میعادگاه زائران و گردشگرانی است که هر روزه برای کسب فیض معنوی و طبیعی راهی نگین سبز ی در قلب آّبیر می شوند ،نماز و دعایی می خوانند و زیبایی زندگی را از نو احساس می کنند.

 یک شنبه 14 مرداد 1397   51  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وا مور خیریه کردستان ،حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان از آبیدر به عنوان بهشت کردستان نام برد و گفت کوه آبیدر هم از منظر طبیعی و هم از منظر معنوی جایگاه والایی در بین مردم سنندج دارند تا جایی که روزانه خیل عظیمی برای ایجاد نشاط معنوی پای در این مکان زیبا می گذارند.
نوروزی با اشاره به جایگاه قدمگاه خضر زنده در بین مردم سنندج گفت: یکی از پر بازدید ترین تفرجگاههای مذهبی سنندج قدمگاه حضرت خضر نبی معروف به خضر زنده می باشد که در ارتفاعات آبیدر بزرگ واقع شده و مکانی ناب و زیبا هم برای کوهنوردان و هم برای زائرین می باشد.
وی افزود: با توجه به موقعیت مناسب این مکان مذهبی این اداره کل قصد دارد پروژه ی ساماندهی و توسعه فضای قدمگاه را در دستور کار قرار داده و شرایط میزبانی از زائرین را بیش از پیش مهیا نمایید البته لازم به ذکر است هرگونه فعالیت عمرانی با رعایت شرایط محیط زیستی منطقه انجام خواهد پذیرفت.
مدیر کل اوقاف استان کردستان اذعان داشت: ساماندهی راه دسترسی به قدمگاه و افزایش فضای اطراف مسجد از اولویت های اوقاف استان برای توسعه این مکان مذهبی می باشد .
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به اقدامات مناسب انجام گرفته طی سالهای اخیر در این مکان مقدس گفت:دارا بودن آب چشمه طبیعی ،وجود تفرجگاههای طبیعی متعدد و حس و حال معنوی قدمگاه خضر زنده پتانسیل بسیار مناسبی برای جذب گردشگر مذهبی می باشد که امید است با همکاری سایر نهادها و مردم شریف شهر سنندج بتوانیم بهترین شرایط را برای رونق گردشگری مذهبی فراهم آوریم.
وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی اوقاف در خضر زنده خاطر نشان کرد: برگزاری اردوهای نشاط معنوی و برپایی کلاس های قرآنی در طول هفته هم موجب ایجاد تنوع،شادی و نشاط در بین متربیان و حافظان قرآن تحت پوشش اوقاف می شود و هم موجبات رونق این مکان معنوی را فراهم کرده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار