• امروز جمعه بیست و پنجم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت 4 وقف قرآنی در شهرستان بانه به ارزش 40 میلیون تومان

ثبت 4 وقف قرآنی در شهرستان بانه به ارزش 40 میلیون تومان

واقفین خیر اندیش شهرستان بانه در اقدامی خدا پسندانه 4 وقف قرآنی در این شهرستان به ثبت رسانده اند که تاکنون بی سابقه بوده است.

 سه شنبه 5 تیر 1397   83  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان،حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان از ثبت 4 وقف قرآنی در شهرستان بانه خبر داد و گفت: واقفان خیر اندیش رحمان پیروزی،محمد خورشیدی ،محمد علیزاده هر کدام 4 اصله درخت گردو به ارزش 40 میلیون تومان  و اهالی روستای مجسه 1 اصله .درخت به ارزش 2 میلیون تومان با نیت هزینه های روزانه مسجد روستای مجسه و فعالیت های قرآنی وقف کردند.
وی ادامه داد: با توجه به کمبود امکانات قرآنی در روستای مجسه و نبود هیچگونه منابع مالی برای برگزاری برنامه های قرآنی ثبت این موقوفات جدید می تواند تاثیر بسزایی در ترویج فرهنگ قرآن داشته باشد.
نوروزی خاطر نشان کرد: یکی از نکات قابل توجه این موقوفات ثبت وقف مشارکتی می باشد که نشان دهنده وحدت و همت کلیه اهالی روستا  بوده و هر کسی با هر توانایی مالی توانسته خود را به عنوان واقف معرفی کند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان ادامه داد: وقف سنت حسنه ای است که نیازمند دلی بزرگ و قلبی آکنده از محبت نسبت به  جامعه شخص می باشد تا جایی که رهبر معظم انقلاب می فرماید: فرهنگ و تاریخ ما وامدار واقفان خیر اندیشی است که جهان را بدور از فقر و جهل و محرومیت می خواستند.
وی در پایاین عنوان داشت: با تبلیغات و اطلاع رسانی انجام گرفته تلاش داریم نیات موقوفات جدید استان را به سمت برنامه های قرآنی،نیات اجتماعی،درمانی،علمی و .. سوق دهیم و امید است کلیه رسانه ها،روحانیون،مسئولین و مردم شریف استان ما را در انجام این امر مهم یاری نمایند.
لازم به ذکر است روستای مجسه یکی از روستا های گردشگری استان بوده و در 5 کیلومتری شهرستان بانه به شمت سقز واقع شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار