• امروز یک شنبه بیست و نهم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف با نیت امر به معروف در جامعه ترویج شود

وقف با نیت امر به معروف در جامعه ترویج شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: ثبت وقف هایی با نیت امر به معروف و نهی از منکر موجب حفظ ارزش های دینی و معنوی خواهد شد.

 سه شنبه 22 خرداد 1397   42  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان،حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان در جلسه با بازرسان ستاد امر به معروف استان گفت:وقف مختص یک نیت یا یک محل خاص نیت و زمینه های مختلفی برای نیات وقف وجود دارد که هر کدام نقش بی بدلیلی در حل مشکلات جامعه ایفا می کنند.
وی ادامه داد: ثبت وقف هایی با نیت ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه موجب حفظ ارزش های دینی و معنوی خواهد شد و خیرین باید این نوع وقف ها را نیز در نظر داشته باشند.
حجت الاسلام نوروزی خاطر نشان کرد:  امر به معروف همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده تا جایی که ایشان حتی تذکر لسانی با یک کلمه را نیز پر اهمیت دانسته و این را یک وظیفه همگانی می دانند.
در همین راستا اداره کل اوقاف و امور خیریه با راه اندازی غرفه های حجاب و عفاف و امر به معروف و نهی از منکر در خیمه های معرفت بقاع متبرکه در طول سال تلاش دارد نقشی در ترویج این فریضه فراموش شده داشته باشد.
وی ادامه داد: امر به معروف باید در خانواده آغاز شود و یک برنامه بنیادی برای نهادینه سازی این فریضه الهی اجرا شود چرا که اگر امر به معروف و نهی از منکر به صورت درستی در جامعه اجرا می شد امروز شاهد این  مشکلات اجتماعی و منکرات در جامعه نبودیم به طور مثال نماز را به صورت بخش نامه ای و دولتی نمی شود ترویج داد بلکه نماز باید در لایه های جامعه نهادینه شود و کودک از سنین کم با اهمیت نماز و مسجد آشنا گردد .
 
.مدیر کل اوقاف کردستان بیان داشت: آمران به معروف و افرای که خود نهی از منکر میکنند باید خود سرمشق دیگران باشند و زندگی خود را بر اساس فرایض ایرانی و اسلامی پیش ببرند .
وی اذعان داشت: ارزیابی ها ابزار و وسیله هستند و خروجی این اطلاعات باعث طراحی و پایه ریزی نقشه های راه برای  پیشرفت هرچه بیشتر جامعه خواهد شد. 
 
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار