• امروز جمعه بیست و هفنم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طرح تربیت حافظان باید جدی تر از گذشته برگزار شود

طرح تربیت حافظان باید جدی تر از گذشته برگزار شود

حجت الاسلام نوروزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: طرح تربیت حافظان در سال جاری باید جدیتر از همیشه برگزار شود.

 سه شنبه 25 اردیبهشت 1397   54  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: برای هفتمین سال اوقاف و امور خیریه مجری طرح تربیت حافظان قرآن کریم خواهد بود و این مهم از اولویت های اصلی اوقاف در سالجاری خواهد بود.
وی بیان داشت: تا کنون بیش از 30 هزار حافظ 1 تا 30 جزء در طرح تربیت حافظان قرآن کریم تربیت شده اند و این طرح به عنوان یک جریان قرآنی فاخر در بین مردم شناخته شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان خاطر نشان کرد: برگزاری طرح تربیت حافظان قرآن کریم بر اساس منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم صورت گرفته که سازمان اوقاف متعهد به تربیت یک میلیون نفر حافظ در این حرکت ارزشمند شده بود که پس از تحقق به یک و نیم میلیون نفر افزایش پیدا کرد.
حجت الاسلام نوروزی خاطر نشان کرد:در سالجاری این طرح نه تنها مختص مردم شریف استان بلکه در خصوص مدیران و کارکنان اوقاف نیز برگزار می شود و مدیران اوقاف که برگزار کننده و تشویق کننده مردم به حفظ قرآن هستند باید خود نیز حافظ باشند تا بتواندد مسائل و مشکلات مربوط به حفظ را بهتر درک کنند.
وی با اشاره به پتانسیل خوب استان در مسائل قرآنی گفت: استان کردستان هم در بحث حفظ و هم در بحث قرائت استعدادهای درخشانی دارد و انصافاً در محافل قرآنی همواره تلاوت های قابل توجه و تاثیر گذاری از این عزیزان شاهد هستیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان در خصوص همکاری با موسسات قرآنی استان در خصوص برگزاری طرح گفت:وقتی ولایت امر ده میلیون حافظ میخواهد در واقع آینده نظام را در نظر گرفته و این یک حرکت جهادی در خصوص مصلحت کشور است پس نباید با برون سپاری غیر کارشناسی و آمارهای اشتباه انجام شود ، پس باید در نهایت عدالت برسی های لازم برای ارائه قسمتی از کارها را به موسساتی که تجربه و تخصص لازم را دارند انجام شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار