• امروز جمعه بیست و هفنم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اوقاف اقدامات خوبی برای جذب جوانان قرآنی انجام داده است

اوقاف اقدامات خوبی برای جذب جوانان قرآنی انجام داده است

استا زاهد مرادی داور مرحله شهرستانی مسابقات قرآن کریم استقبال متسابقین از مسابقات را رو به کاهش دانست.

 چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397   49  0      

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان به نقل زا ایکنا زاهدی مرادی، یکی از داوران مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنااز کردستان، با انتقاد از کاهش هر ساله تعدادبه گزار شرکت‌کنندگان مسابقات قرآنی اظهار کرد: سطح این دوره از مسابقات قرآنی نسبت به سال‌های گذشته بسیار خوب بوده اما تعداد شرکت‌کنندگان کاهش داشته است.
وی با اشاره به اینکه انگیزه برای شرکت در برنامه‌های قرآنی کم شده است، افزود: دلایل زیادی برای این امر وجود دارد که اطلاع‌رسانی و فراخوان، اختلاف سلیقه داوران و متسابقان و ... از جمله دلایل اصلی حضور کمرنگ متسابقان این دوره از مسابقات است.
مرادی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر اداره اوقاف اقدامات خوبی برای تشویق وایجاد انگیزه شرکت در این دوره از مسابقات انجام داده است، بیان کرد: یکی از این اقدامات جابجایی داوران استانی با شهرستانی، استفاده از داوران شهرستانی و ... بوده که تأثیر خوبی بر روند اجرای مسابقات داشته است.
وی بیان کرد: یک دیگر از دلایل عدم حضور ازمسابقات قرآنی وجود دارد که مربوط به مسابقات اوقاف نیست و ما خود در کلاس‌های قرآنی درگیر آن هستیم و آن کاهش استقبال‌کننده از کلاس‌های قرآن است.
تعداد شرکت‌کنندگان کلاس‌های قرآنی مؤسسات نصف شده است
این استاد قرآنی بیان کرد: امروز کلاس‌های قرآنی ما در مؤسسات قرآنی به دلیل این عدم استقبال نصف شده است که همین امر در آینده مشکلات زیادی را برای جامعه و فرد ایجاد می‌کند.
مرادی با اشاره به اینکه بین شرکت‌کنندگان قاریان برجسته‌ای وجود دارد که می‌توانند نه تنها در سطح استان بلکه در سطح کشور و جهان بدرخشند، عنوان کرد: فواد مولودی، شاکر ملکی، سامان صیدی، حسین عبدالملکی و ... از قاریان برجسته شرکت‌کننده در این دوره از رقابت‌های قرآنی هستند.
وی با اعلام اینکه برای ارتقای سطح شرکت‌کنندگان باید دوره آموزشی لازم برگزار شود، اعلام کرد: متأسفانه شرکت‌کنندگان این مرحله به طور رسمی کار نکرده و تلاوتشان بازخوانی شنیده‌های قرای دیگر بود و آن توانایی صوت، تغییر درجه ها و میزان درجه‌ها را نمی‌دانند و دوره‌های آموزشی لازم شرکت نکرده بودند.
این استاد قرآنی با اشاره به وضعیت شرکت‌کنندگان شهرستان سنندج ادامه داد: وضعیت شرکت‌کنندگان سنندجی هم در آموزش و پرورش، هم ارشاد و هم وقاف نسبت به سایر شهرستان‌های مناسب‌تر است.
وی برگزاری مسابقات قرآنی اوقاف را خوب ارزیابی و عنوان کرد: متأسفانه مسابقات قرآنی به دلیل تعداد کم متسابقات فقط محدود به چند نفر شده است و هر ساله این افراد به صورت ثابت در مسابقات حضور یافته و در نهایت رشته‌های خود را تغییر می‌دهند.
شرکت ماموستایان در چهل و یکمین دوره رقابت‌های قرآنی
مرادی ادامه داد: یکی از بخش‌های متفاوت متسابقان این دوره از رقابت‌های قرآنی، ماموستایان و طلاب شرکت‌کننده بود و ماموستایان امروز مانند گذشتگان نیستند که به تجوید اهمیت ندهند و با صوتی و لحن زیبا قرآن را تلاوت می‌کنند که اگر اوقاف روی این بخش سرمایه‌گذاری کند کار بسیار خوبی است.
وی در پاسخ به این سوال که چه سنی برای تلاوت و صوت و لحن مناسب است؟ بیان کرد: از دیدگاه من از پنج سالگی و زمانی که کودک بتواند روان صحبت کند، می‌تواند کار تلاوت قرآن را آغاز کند.
این داور قرآنی در پایان با اشاره به اینکه مدیریت یک مؤسسه قرآنی را دارد، یادآور شد: در این مؤسسه موفق به آموزش قرآن به تعداد زیادی از علاقمندان شده‌ایم.،به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار