• امروز جمعه بیست و هفنم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

احیاء336 هکتار از اراضی موقوفه بیجار

احیاء336 هکتار از اراضی موقوفه بیجار

مدیر کل اوقاف کردستان از اخذ اسناد مالکیت 5/2 دانگ روستای گل تپه به وسعت 336 هکتار خبر داد.

 دوشنبه 16 بهمن 1396   119  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان،حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان از احیاء 336 هکتار از اراضی موقوفه روستای گل تپه خبر داد و گفت: با همکاری و تلاش کارشناسان ثبتی اوقاف شهرستان بیجار و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان سند مالکیت 336 هکتار از اراضی موقوفه روستای گل تپه اخذ شد.
وی افزود: این موقوفه با نیت کمک به فقرا و نیازمندان و روضه خوانی وقف شده و متاسفانه به دلیل نداشتن سند مورد تعرض و تصرف قرار گرفته بود که با تلاش و پیگیری شبانه روزی کارشناسان اوقاف و مردم شریف منطقه از تصرف خارج و به وقفیت بازگشت.
مدیر کل اوقاف کردستان اخذ اسناد مالکیت را گامی بزرگ در حراست و حفاظت از موقوفات دانست و گفت:اولین وظیفه اوقاف در قبال موقوفات حفظ عین موقوفه و جلوگیری از تصرفات غیر مجاز می باشد که اخذ اسناد مالکیت می تواند مالکیت موقوفات را تثبیت کرده از تصرفات غیر مجاز جلوگیری کند.
حجت الاسلام نوروزی ادامه داد: در حال حاظر بیش از 90 درصد موقوفات شهرستان بیجار سند دار شده اند و تلاش می شود بزودی کلیه موقوفات این شهرستان دارای سند مالکیت شوند.
مدیر کل اوقاف کردستان در پایان گفت: موقوفات امانت واقفین خیر اندیشی است که با نیت ایجاد رفاه و آرامش برای نسل های آینده اموال خود را در راه خدا بخشیده اند و همواره در بین بزرگان دین تاکیدات فراوانی بر حفاظت از موقوفات انجام گرفته و امید است مردم شریف استان و کلیه نهادهای دولتی و غیر دولتی نیز در حفظات و حراست از موقوفات یار و یاور اوقاف استان باشند.
استان کردستان دارای 2000 موقوفه و 17000 رقبه می باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار